Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 12°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 140% 86%

Poznajcie Grażynę Prycza-Kupny kandydatkę do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach VI kadencji

Poznajcie Grażynę Pryczę- Kupny-przyjaciółkę naszej Inicjatywy, która chętnie angażuje się w działania na rzecz naszych osiedli i bliskiej okolicy.

Grażyna została zgłoszona przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty jako kandydatka VI kadencji Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach, ale zapewne sami byśmy ją zgłosili gdybyśmy mieli osobowość prawną.
Działalność w Stowarzyszeniu rozpoczęła w 2018 roku jako aktywna mieszkanka Katowic. Jej zaangażowanie w działania społeczne można zauważyć w wielu dzielnicach, również na Kokocińcu. Wielokrotnie angażowała się różne działania społeczne, proekologiczne związane między innymi ze sprzątaniem terenów zielonych np. SprzataMy dzielnice czy też SprzątaMy z firmami, Jest koordynatorką i uczestniczką plenerowych wymienialników. Mieszkańcy Kokocińca i okolic mogli ją spotkać dwukrotnie podczas sprzątania lasu Panewnickiego oraz Doliny Potoku Kokociniec. Była wolontariuszką podczas I edycji Biegu na Kokocińcu. Zawsze pomocna, zaangażowana w sprawy społeczności lokalnych, składająca projekty na rzecz przyrody, ekologii i poprawy najbliższego otoczenia. Skutecznie korzysta z narzędzi pozwalających mieszkańcom współdecydować o tym, jak zmieniają się Katowice. Mowa tutaj o Budżecie Obywatelskim Miasta Katowice oraz Zielonym Budżecie.

Jako mieszkanka dzielnicy Zawodzie, marzy o tym aby bulwary Rawy stały się parkiem rzecznym. Dlatego konsekwentnie inicjuje działania społeczne realizowane nad Rawą.

Jednak jej największą pasją jest ograniczanie posiadanych przedmiotów, dlatego uwielbia wymieniać się rzeczami i książkami. Jest pomysłodawczynią jednych z pierwszych zamontowanych w naszym mieście biblioteczek plenerowych .
Zawodowo nauczycielka dyplomowana, bibliotekarka szkolna. Prywatnie lubi biegać i jeździć na rowerze. Uwielbia czytać książki i grać w planszówki. Mogliście ją spotkać w wakacje podczas wspólnej gry w Katobiznes, którą zorganizowaliśmy w naszej altance, zwanej Strefą Seniora.

W wolnych chwilach chodzi na spacery z psem Romanem oraz spacery historyczne i przyrodnicze organizowane w naszym mieście i okolicy.

Na kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach VI kadencji głosować mogą organizacje pozarządowe prowadzące działalność na terenie Miasta Katowice.

Więcej na temat wyborów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Katowicach znajduje się TUTAJ:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl