Data:Wtorek, 23 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 2°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 87% 169%

Porywające premiery w kinach Helios

Początek jesieni obfituje w moc filmowych wrażeń. Wielkim wydarzeniem będzie Święto Kina, odbywające się 30 września, dzięki któremu bilety będą dostępne w cenie tylko 12 złotych. W tym tygodniu w kinach Helios zagoszczą: thriller „Doppelgänger. Sobowtór”, horror „Piła X” i film sci-fi „Twórca”. Na widzów tradycyjnie czekają także światowe hity, rodzime przeboje, emocjonujące seanse przedpremierowe i projekty specjalne.

Doppelgänger. Sobowtór

Gorącą premierą tego tygodnia jest „Doppelgänger. Sobowtór” – polski thriller, który przenosi widzów w rzeczywistość przełomu lat 70. i 80. Po obu stronach żelaznej kurtyny mieszkają dwaj bohaterowie, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Hans przebywa w Strasburgu, gdzie prowadzi działalność szpiegowską. Tymczasem pracownik gdańskiej stoczni, Jan Bitner, bada zagadkę swojego pochodzenia. Życiorysy Hansa i Jana zaczynają zbliżać się do siebie, a wątek szpiegowski przeplata się z przejmującym poszukiwaniem własnej tożsamości…

Piła X

W najbliższy piątek na ekrany wchodzi także wyczekiwana nowość – „Piła X”. John Kramer powraca w filmie, którego fabuła rozgrywa się pomiędzy pierwszą i drugą częścią serii. Zmagający się z nowotworem bohater wyrusza do Meksyku, by poddać się tam eksperymentalnemu leczeniu. Orientuje się jednak, że padł ofiarą oszustów, żerujących na ludzkim cierpieniu. Jigsaw przygotowuje więc zemstę, pełną skomplikowanych i okrutnych pułapek, które okażą się terapią szokową…

Twórca

W kinach pojawią się również premierowe seanse filmu science-fiction „Twórca”. Dzieło ukazuje wojnę między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Joshua, były agent służb specjalnych, otrzymuje misję wytropienia i zlikwidowania twórcy najbardziej zaawansowanej technologicznie broni. Ta, choć ma szansę przyczynić się do zakończenia wojny, może również unicestwić całą ludzkość. Joshua odkrywa, że śmiercionośną bronią jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka…

Niezniszczalni 4

Ponadto w repertuarze znajdą się największe kinowe hity ostatnich tygodni. „Niezniszczalni 4” to gratka dla fanów kina akcji. Tym razem bohaterowie muszą odbić z rąk terrorystów broń zagrażającą bezpieczeństwu świata, w czym pomogą im nowi członkowie ekipy. W zupełnie inną rzeczywistość przenosi widzów „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland, oparta na relacjach z granicy polsko-białoruskiej. Historie widziane oczami uchodźców, aktywistów i strażników przeplatają się ze sobą, ukazując trudne dylematy moralne. Polską nowością są też „Teściowie 2” – kontynuacja przebojowej komedii, przedstawiająca kontrasty między przyszłymi członkami rodziny. Kinomani przekonają się, czy tym razem w końcu dojdzie do wyczekiwanego ślubu. Na ekranach wyświetlony zostanie również film familijny „Kosmici w mojej szkole”. Przyjaźni kosmici muszą sprzymierzyć się z nastolatkiem, aby uratować świat od groźnego galaktycznego złoczyńcy…

Psi Patrol: Wielki film

W niedzielę, 1 października, wyświetlane będą także przedpremierowe pokazy animacji, której wyczekują najmłodsi – „Psi Patrol: Wielki film”. W Mieście Przygód rozbija się magiczny meteor, dzięki czemu szczeniaki zyskują supermoce! Ich radość nie trwa jednak długo, gdyż na horyzoncie czai się ich arcyrywal – Humdinger, w dodatku sprzymierzony z szalonym naukowcem. Bohaterskie pieski muszą wkroczyć do akcji, powstrzymać złoczyńców i uratować miasto.

Cézanne – portrety życia

W wybranych kinach sieci na miłośników teatru i sztuki czekają wyjątkowe projekty specjalne. Helios poleca film „Cézanne – portrety życia”, którego projekcja odbędzie się 1 października. Dokument ukazuje w sposób dostosowany do warunków kinowych dzieła wizjonerskiego artysty. Z kolei 4 i 7 października do kin wkroczy brytyjski teatr i spektakl „A Little Life”, który nad Tamizą jest już hitem.

Limbo

W poniedziałek, 2 października, na ekranach kin zagości cykl Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Limbo”. Doświadczony detektyw przybywa do miasteczka w południowej Australii, by jeszcze raz przyjrzeć się sprawie tajemniczego morderstwa. Przed dwudziestoma laty została tam zamordowana aborygeńska dziewczynka, a śledztwo szybko zakończono. Bohater nie daje za wygraną i rozpoczyna własne dochodzenie wśród lokalnej społeczności.

Prawdziwe życie aniołów

5 października Helios zaprasza na cykl Kultura Dostępna, w ramach którego wyświetlony zostanie film „Prawdziwe życie aniołów”. Ceniony aktor przechodzi rozległy udar, wskutek którego traci nie tylko zdrowie, ale i narzędzie swojej pracy – mowę. Diagnoza nie daje większej nadziei, a bohater staje się apatyczny. Żona jednak pragnie namówić go do walki o powrót do zdrowia i czerpania radości z życia.

Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na seans:

Kultura Dostępna: Prawdziwe życie aniołów
Data: 05.10.2023
Godzina: 18:00

Jak je zdobyć ? To bardzo proste 🙂

Należy wypełnić poniższy formularz odpowiadając na pytanie:

Jak nazywa się aktorka, grająca główną bohaterkę filmu Prawdziwe życie aniołów ?

O przydzieleniu zaproszenia zdecyduje kolejność nadesłanych poprawnych odpowiedzi, o czym poinformujemy Państwa pocztą e:mail.

    Rozpoczęcie jesieni będzie pełne pozytywnych, filmowych emocji! Świetną okazją do zapoznania się z premierami w atrakcyjnej cenie będzie Święto Kina, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 września. Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.

    Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

    Dorota Żywica
    Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl