Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 16°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 80% 43%

Zaangażuj się i Ty!

Jesteśmy grupą społeczną, która od kilku lat podejmuje działania na rzecz lokalnej społeczności w celu poprawy standardu życia i bezpieczeństwa mieszkańców.

Jesteśmy przekonani, że jakość naszego życia zależy głównie od nas samych. Inicjowane przez nas działania i realizowane pomysły pomagają rozwijać zdolności drzemiące w ludziach oraz zachęcają ich do zaangażowania i wspólnego rozwiązywania problemów.

Wśród nas są ludzie młodzi, którzy kompetencje społeczne nabywają poprzez aktywne uczestnictwo w życiu i możliwość wpływania na otoczenie, ale również seniorzy, którzy po zakończeniu swojej wieloletniej pracy zawodowej chętnie się angażują, dzielą się swoim doświadczeniem i chęcią pomocy.

Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, różnymi grupami społecznymi działającymi w naszym mieście, lokalnymi radnymi oraz mamy stały kontakt z funkcjonariuszami policji, którzy diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny by w sposób skuteczny je rozwiązywać.

Nasze pomysły realizujemy między innymi poprzez Budżet Obywatelski, który jest doskonałym narzędziem aktywizacji mieszkańców oraz Budżet Zielony realizując nasze pomysły z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Jesienią 2020 roku przekazaliśmy internautom do dyspozycji serwis lokalny Kokociniec.pl, katalog lokalnych przedsiębiorców wychodzący naprzeciw ograniczeniom spowodowanym obostrzeniom COVID-19 jak i regularnie dodajemy nowe możliwości dla odwiedzających stronę.

Jesteśmy przekonani, że obecnie nie wystarczy podpisywanie petycji, klikanie i dawanie „lajków”. Aby rozwiązywać, problemy, zmieniać swoje bliskie otoczenie czy też integrować mieszkańców należy podejmować wspólnie odpowiednie działania do których wszystkich zachęcamy.

Chcesz się zaangażować ?

Wypełnij poniższy krótki formularz podając swoje imię, telefon do kontaktu oraz prosimy abyś opisał/a siebie w 3-4 zdaniach – chcemy wiedzieć z kim mamy przyjemność :).
Po otrzymaniu formularza spodziewaj się kontaktu telefonicznego do kilku dni od jego wysłania. Dane podane w formularzu zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie w celu kontaktu zwrotnego.

Formularz do kontaktu

    Autorem treści jest: Dorota Malejka Żywica
    Ostatnio aktualizowane przez: Przemysław Rusek