Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 21°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 120% 57%

Huragan Ligota

Logo Huragan Ligota

Witamy mieszkańców osiedla Kokociniec i wszystkich obserwujących stronę kokociniec.pl.

Pragniemy po krótce zaprezentować Wam lokalną grupę biegową HURAGAN LIGOTA. Grupa powstała stosunkowo niedawno, bo w październiku 2018 roku. Pewnie niektórzy z Was nas już kojarzą, inni może nawet są już członkami lub mają znajomych, którzy należą do naszej grupy. Z pewnością wiele osób nie wie o naszym istnieniu, dlatego po krótce opowiemy o nas i naszej działalności.

Grupa liczy w chwili obecnej blisko 100 aktywnych osób. Mamy Administrację składającą się z 5-ciu bardzo mocno zaangażowanych osób.

Dla kogo jest ta grupa?

Praktycznie dla każdego, kto chce aktywnie uczestniczyć w jej życiu. Tworzymy społeczność:

 • ludzi z pasją do biegania,
 • lubiących ruch,
 • zdrowy tryb życia
 • i otwartych na nowe wyzwania.

Z nami możecie zacząć biegać jak i kontynuować swoją przygodę, trenując dla przyjemności i osiągania indywidualnych celów. Każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Kiedy biegamy?

W chwili obecnej z powodu pandemii oficjalne treningi są zawieszone, ale gdy tylko dostaniemy zielone światło, niezwłocznie i oficjalnie reaktywujemy nasze cykliczne treningi.

Najbardziej popularny wśród Naszych grupowiczów, z racji integracyjnego charakteru, jest środowy trening na tartanie. W każdą środę spotykamy się na boisku wielofunkcyjnym na ul. Medyków. To jednostka treningowa dla każdego. Biegamy na 200m bieżni, realizując zaproponowany plan na dany trening. Każdy w ramach swoich możliwości i predyspozycji. Przychodzą tam również rodzice z dziećmi, które mają okazję razem się pobawić, a rodzice w tym czasie uczestniczą w treningu.

W pozostałe dni tygodnia odbywają się treningi, o bardzo różnym charakterze, różnych porach dnia i nocy, na różnych dystansach i w tempie. Naprawdę jest w czym wybierać!

Kim są Huragani? – grupa biegowa w Katowicach

Nasza grupa jest już mocno rozpoznawalna w świecie biegowym. Nasi członkowie zostali wybrani jako Bohaterowie Silesia Marathon w sezonie 2020. Wielokrotnie, indywidualnie i jako grupa biegowa, stawaliśmy na podium w zawodach. Często bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych.

Mamy swoje barwy klubowe. W naszych biegowych garderobach można znaleźć:

 • koszulki,
 • singlety,
 • bluzy,
 • czapki,
 • opaski,
 • plecaczki,
 • ręczniki.

Zawsze z dumą reprezentujemy stolicę Górnego Śląska jak i dzielnicę Ligota. Na wielu zawodach, jak i na co dzień, nie sposób nas nie zauważyć!

Skontaktuj się z Huraganami – grupą biegową ze Śląska

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, jesteśmy otwarci i chętni do pomocy tym, którzy nie mają żadnego doświadczenia w bieganiu. Skontaktować się z nami możecie przez nasz FANPAGE na Facebook do czego bardzo Was zachęcamy, odpowiadamy na każde pytanie do Nas. Tam też zapoznacie się z informacje dotyczące zespołu administracji i krótkie relacje z naszych treningów i ważnych dla nas wydarzeń.

Możecie nas znaleźć również na Instagramie i na kanale YouTube.

Autorem treści jest: Administracja Huragan Ligota.
Ostatnio aktualizowane przez: Przemysław Rusek