Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 22°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 120% 64%

Mieszkańcy i społecznicy odkryli na nowo Dolinę Potoku Kokociniec

Pierwotnie uporządkowanie terenów zielonych wokół Doliny Potoku Kokociniec zaplanowano na 10 września. Ze względu na zapowiadane w tym dniu duże opady deszczu, organizatorzy byli zmuszeni przenieść akcję na 17 września.

Do działania mógł dołączyć każdy- w końcu cel był jeden: uporządkować tereny zielone wokół Doliny Potoku Kokociniec oraz ją samą, dodatkowo wytyczenie ścieżki od ul. Stanisława Hadyny do tego urokliwego miejsca.


Do wydarzenia dołączyli mieszkańcy i katowiccy społecznicy, którzy przy współpracy z Zakładem Zieleni Miejskiej wykonali następujące prace:

  • Oczyszczono tereny zielone z odpadów
  • Usunięto gałęzie, które zagrażały spacerowiczom
  • Usunięto chwasty w miejscu gdzie powstała ścieżka
  • Wytyczono ścieżkę, wysypaną zrębkami drewna, które powstały na miejscu z usuniętych gałęzi
  • Wytyczono zielony szlak w lasku dębowym ( zielone oznakowanie na drzewach), który prowadzi do Potoku Kokociniec

Działanie zostało zrealizowane w ramach Akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację Batorego, w której Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba od kilku lat bierze udział.

Organizatorami wydarzenia byli:


Stowarzyszenie Mieszkańcy Dla Katowic

Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokciniec i Sadyba

Radny Miasta Katowice Dawid Kamiński

Sobotnią akcję uporządkowania terenów zielonych swoją obecnością wsparli:


Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach

Stowarzyszenie Zielone Załęże

Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej

Radny Miasta Katowice Adam Lejman Gąska

Nadleśnictwo Katowice-PGL Lasy Państwowe

Sprzątanie terenu odbyło się w ramach Inicjatyw Lokalnych Miasta Katowice. Cała akcja została zakończona poczęstunkiem w formie grilla.

Dzięki wspólnemu działaniu teren wokół Doliny Potoku Kokociniec został oczyszczony z odpadów, a wytyczona ścieżka pozwoli teraz mieszkańcom na spacery po tym jakże ważnym dla nich pod względem przyrodniczym terenie.

Dolina Potoku Kokociniec zachęca mieszkańców do spacerów

Więcej zdjęć w galerii

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl