Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 151% 120%

To już 7 lat spotkań parkrun w Katowicach!

Dokładnie 7 maja 2016 roku rozpoczęła się historia parkrun Katowice. Przez ten czas organizatorzy wydarzeń zmotywowali do regularnej aktywności ponad 2,5 tysiąca osób z Katowic i okolicznych miast. Co tydzień w sobotę o 9:00 rozpoczynają weekend od bezpłatnych 5 km i pokazują, że można być aktywnym niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej.

6 maja o godzinie 9:00 w Parku Kościuszki będą świętować 7 urodziny, a jednocześnie 300. spotkanie.

Na początek zapszają najmłodszych uczestników do rekreacyjnego biegu na 200 m wokół ronda kwiatowego przy pomniku. Za linią mety dla wszystkich małych biegaczy będą czekać słodkie medale oraz zabawy z animatorką.

Głównym wydarzeniem tego dnia będzie bieg, trucht lub marsz na 5 km. Każdy uczestnik może wybrać dogodne dla siebie tempo. Nie ma limitu czasu ani nagród dla najlepszych, bo każdy uczestnik jest dla nas tak samo ważny. Na koniec organizatorzy parkrun Katowice zapraszają wszystkich na słodki poczęstunek i urodzinowy tort.

Spotkania parkrun to globalna inicjatywa, która działa w ponad 20 krajach na świecie. W Polsce spotkania odbywają się od 2011 roku. Obecnie działa 86 lokalizacji, w tym m.in. Katowice, Sosnowiec, Tychy, Cieszyn, Wola k. Pszczyny oraz Częstochowa. Udział w spotkaniach możliwy jest dzięki jednorazowej bezpłatnej rejestracji na stronie www.parkrun.pl/rejestracja.

Wydarzenie:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl