Data:Niedziela, 14 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 18°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 18% 46%

Aktywuj się w Ligocie- II edycja Biegu na Kokocińcu

W niedzielę 23 kwietnia br. w Lasach Panewnickich w okolicy zespołu przyrodniczo – krajobrazowego Uroczysko Buczyna odbyła się druga edycja Biegu na Kokocińcu. Zorganizowane drugi raz wydarzenie, cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów ruchu na świeżym powietrzu.

Piękna, wiosenna aura towarzyszyła uczestnikom II edycji Biegu na Kokocińcu. W wydarzeniu wzięło udział 121 biegaczy, 51 miłośników Nordic Walking oraz 44 dzieci. Rywalizacja sportowa odbywała się na trasie 5 i 10 km, natomiast dla dzieci wyznaczono odcinek trasy o długości 200 i 400 m. Każdy uczestnik otrzymał specjalnie dedykowany na tę okazję medal. Najlepsi zawodnicy otrzymali dodatkowo statuetki, kwiaty , vouchery i upominki zafundowane przez lokalne firmy.

Dla każdego zawodnika, po zakończonej rywalizacji organizatorzy zapewnili ciepły posiłek, słodką przekąskę oraz owoce. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców, którzy licznie wsparli tę inicjatywę. Dla spragnionych czekała katowicka kranówka dostarczona przez Katowickie Wodociągi.

Dziupla Kultury

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć Miejskiego Domu Kultury w Ligocie, który podobnie jak w ubiegłym roku przygotował dla najmłodszych uczestników stoisko. W tym roku w „Dziupli Kultury” dzieci rozwiązały leśne zagadki, tworzyli papierowe zwierzaki, a przede wszystkim bardzo dobrze się bawili !

Na szczęście w pomaganiu nie przeszkadza żaden dystans

Podczas wydarzenia „Aktywuj się w Ligocie-bieg na Kokocińcu” wolontariusze fundacji DKMS przeprowadzili kolejną akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Do bazy potencjalnych dawców szpiku dołączyły kolejne dwie osoby, które są gotowe pomóc chorym na nowotwory krwi.

Radość i satysfakcja na mecie

„Doskonały bieg leśnymi ścieżkami wokół Uroczyska Buczyna. Można podziwiać przyrodę,. która znajduje się praktycznie dwa kroki od naszych domów. Świetna organizacja. Bieg pozwala spotkać się sąsiadom z Kokocińca, Osiedla Franciszkańskiego. Jest czas na rozmowę, śmiech i wspólne aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Bezcenne są też biegi dla dzieci – już najmłodszym pokazujemy że ruch to zdrowie, a poza tym – że las wokół nas jest piękny. Super. Już czekam na kolejną edycję!”
-Ewelina Kosałka – Passia

„W niedzielne popołudnie miałem okazje uczestniczyć w II Biegu na Kokocińcu. Pierwszy raz brałem udział w takim wydarzeniu, podczas I edycji miałem akurat walke za granicą. Jestem pozytywnie zaskoczony organizacją, rodzinna atmosfera, zdrowa rywalizacja, super sposób na spędzenie dnia, oby więcej takich wydarzeń na naszym osiedlu”.
-Krzysztof Mariańczyk

„Bardzo dziękuję całej grupie organizacyjnej za zorganizowanie wspaniałej Imprezy biegowej pn. Aktywuj się na Ligocie – II Bieg na Kokocińcu”. Czas spędzony z wspaniałą ekipą, w której jest ogromna pasja do biegania czy chodzenia, sprawia, że człowiek jest naładowany endorfinami na kolejny tydzień. Polecam każdemu taki zastrzyk. Bo najważniejsze, żebyśmy w tym co robili znaleźli radość, ogromną radość.”
-Katarzyna Tanistra

„Świetna impreza, która zmotywowała mnie do ruchu. Dzięki niej na nowo zacząłem biegać. Ciekawa i wymagająca trasa biegnąca po naszym lesie panewnickim dostarczyła wielu wrażeń. Oby jak najwięcej takich imprez.”
-Piotr Wielgosik

„Słowa uznania i gorące podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów i partnerów, którzy wsparli tę sportową inicjatywę. Bardzo dziękujemy wolontariuszom, za ich bezinteresowną pomoc i zaangażowanie podczas wydarzenia” .

Dorota Żywica – Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba

„Przygodę z Biegiem na Kokocińcu rozpoczęliśmy w 2022 roku i było to pierwsze wydarzenie w ramach projektu Aktywuj się w Ligocie. Cieszymy się, że druga edycja biegu przyciągnęła więcej uczestników, którzy mieli okazję podziwiać piękno Lasów Panewnickich oraz Uroczyska Buczyna. W naszych głowach już snujemy plany nad trzecią edycją i mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok!”

-Piotr Łączniak- Stowarzyszenie w Kręgu Natury

„Za nami kolejna druga edycja biegu Aktywuj się w Ligocie – bieg na Kokocińcu, która odbywa się w ramach projektu Aktywuj się w Ligocie. To świetna okazja do pokazania naszej lokalnej społeczności, w tym dzieciom i młodzieży, ile dobrego i pozytywnego daje sport i aktywność fizyczna. Cieszę się, że w tej edycji w wydarzeniu wzięło udział 230 uczestników. To naprawdę świetny wynik dający nam motywację do dalszych pro sportowych działań!”
-Dawid Kamiński – Radny Miasta Katowice

Jako ” Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej” mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz kolejny w organizacji Edycji Biegu na Kokocińcu. Pogoda dopisała, ilość uczestników również, co daje nam motywację do podejmowania nowych wyzwań na rzecz naszej społeczności. Jesteśmy dla Was…

Roman Bromboszcz- Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej

Wyniki rywalizacji

Aktywuj się w Ligocie – Bieg na Kokocińcu

Więcej zdjęć:

Stańczyk Foto

Aktywna Mucha

Poznajcie organizatorów, sponsorów i partnerów:

Do zobaczenia za rok !

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl