Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 151% 120%

Szkolenia i warsztaty. Trzydniowy Zlot akcji Masz Głos odbył się od 27 do 29 maja.

Pod koniec maja odbył się trzydniowy Zlot akcji Masz Głos zorganizowany przez Fundację Batorego. W tym roku Zlot odbył się w Zegrzu pod Warszawą. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy akcji Masz Głos z całej Polski, z koordynatorzy regionalni oraz eksperci-praktycy z dużym doświadczeniem.

Zlotem w Zegrzu wrócono do tradycji ogólnopolskich, stacjonarnych spotkań wszystkich uczestników akcji Masz Głos. W każdej edycji akcji organizowane są takie spotkanie raz w roku i nie zawieszono ich nawet w pandemii, tyle że wtedy spotkania odbywały się online.

Organizacyjnie oznacza to tyle, że w jednym miejscu i czasie widzi się z ponad setka osób !

W Zegrzu uczestniczyło się niemal 140. Szkolenia i warsztaty odbyły się w Hotelu 500, przy ul. Warszawskiej 31A.

Trzy dni Zlotu to przede wszystkim warsztaty kompetencyjne dla uczestników akcji Masz Głos, które wzmocnią umiejętności przydatne w działaniach społecznych na co dzień. Warsztaty poprowadzili koordynatorzy akcji Masz Głos i ekspertki: Ola Chodasz, Grażyna Jałgos-Dębska.

Nowością w propozycji warsztatowej były zajęcia, które zrealizują eksperci-praktycy akcji Masz Głos. Opowiedzieli m.in. o Żywej Bibliotece, jak przygotować strategię rozwoju sołectwa, jak animować społeczność wiejską, o prawach drzew i naszych wobec nich obowiązkach.

W przerwie między zajęciami uwzględniono również pauzę ruchowo-relaksacyjno-oddechową, rozmowy stolikowe i niespodziankę.

Ważnym elementem Zlotu jest sieciowanie uczestników. Dzięki temu nawiązały się nowe znajomości ludzi, którzy robią podobne rzeczy, choć w różnych miejscach w Polsce. Dzięki temu wzajemnie sobie pomagają, wymieniają doświadczenia, a czasami nawet nawiązują współpracę.

Źródło: Masz głos

Więcej zdjęć:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl