Data:Wtorek, 23 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: -2°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 91% 177%

Zużytym oponom samochodowym możesz szybko zapewnić drugie życie

Jak zrobić prosty i piękny kwietnik ?

To proste. Najlepiej wykorzystać to, co jest nam już niepotrzebne, np. stare opony. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z potencjału starych opon samochodowych, które mogą być świetnym sposobem na udekorowanie podwórka.

Mieszkańcy Kokocińca zużytym oponom zapewniają drugie życie.

Zalegające przy śmietnikach opony samochodowe coraz częściej zostają właśnie w taki sposób zagospodarowywane. Wystarczy trochę chęci, wyobraźni. Pomalowane na piękne kolory, odpowiednio powycinane opony królują już w naszych podwórkach jako ozdobne donice i kwietniki.

Jak zrobić kwietnik z opon własnymi rękami?

W internet jest pełen takich pomysłów.

Wykonawcami poniższych kwietników są mieszkańcy naszego osiedla, którzy w ramach prac społecznych wspólnie z sąsiadami co roku aranżują pod swoimi oknami piękne ogródki.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl