Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 21°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 120% 57%

Droga Dobrych Myśli gwarancją dobrze rozpoczętego dnia

Wystarczy naprawdę niewiele, by sprawić innym radość, aby umilić innym dzień. Miłym słowem czy też drobnym gestem uczynić, że ktoś inny dobrze rozpocznie poranek. Gwarancją dobrze rozpoczętego dnia może być również pójście do pracy, szkoły lub na spacer „Drogą Dobrych Myśli.”

Mowa tutaj o „Drogach Dobrych Myśli”, które w maju tego roku pojawiły się na Osiedlach Kokociniec i Bema. Na chodnikach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców, pojawiły się napisy o pozytywnym przesłaniu! Wymalowane hasła sprawiają, że każdy przechodzień uśmiecha się serdecznie!

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia w dzielnicy Ligota- Panewniki jest Pani Beata Kapica Zając, prezeska Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej. Zainspirowana działaniem Stowarzyszenia „Mocni Razem” realizowała podobny projekt przy współpracy z Panem Romanem Bromboszczem na naszych osiedlach w następujących lokalizacjach:

  • chodnik przy ulicy Kijowskiej 53
  • chodnik przy ulicy Radomskiej 11
  • chodnik przy ulicy Kruczej 24
  • chodnik przy ulicy Panewnickiej 335
  • chodnik przy ulicy Panewnickiej 361

DROGA DOBRYCH MYŚLI która ma cieszyć i nastrajać pozytywnie mieszkańców (…) to kontynuacja inicjatywy Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem” które napisy motywacyjne namalowało na drodze naprzeciw Centrum Przesiadkowego Zawodzie.

-Beata Kapica-Zając

Główną ideą Drogi Dobrych Myśli jest podnoszenie na duchu, motywowanie do zmian i wzajemnej życzliwości.

Niech te wszystkie hasła pomogą mieszkańcom w spełnianiu ich marzeń każdego dnia i osiągnięciu sukcesu. Siła, odwaga i zapał do działania jest przecież w każdym z nas!

-Beata Kapica-Zając

Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej

Jak powstała Droga Dobrych Myśli ?

Pierwsza Droga Dobrych Myśli w Katowicach powstała w czerwcu ubiegłego roku na Zawodziu. Realizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Mocni Razem”. Wówczas napisy na deptaku oraz wydarzenie będące otwarciem „Drogi Dobrych Myśli” zrealizowane zostało w ramach projektu “Centra Społecznościowe w Śródmieściu i Zawodziu” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia realizowanego w partnerstwie z miastem Katowice.

Stowarzyszenie ” Mocni Razem”

„Zacznij myśleć pozytywnie. Pozytywne myślenie powoduje pozytywne skutki, a każdy problem ma rozwiązanie”

– Ryszard Kusek , Poza czas i przestrzeń

Realizacja projektu Drogi Dobrych Myśli po uzyskaniu zgody zarządców terenu już wkrótce obejmie kolejne „ścieżki” osiedla Kokociniec.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl