Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 12°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 140% 86%

Świąteczne paczki dla podopiecznych katowickich domów dziecka.

W pojedynkę możemy zrobić tak mało, razem możemy zrobić tak wiele.

Słodycze, książeczki, zabawki oraz inne upominki trafiły do paczek świątecznych dla dzieci z katowickich domów dziecka. To wszystko dzięki zaangażowaniu amatorskiej grupy biegowej Huragan Ligota oraz biegaczy i miłośników Nordic Walking, którzy podczas jednego z grudniowych weekendów licznie uczestniczyli w zbiórce mikołajkowej edycji Parkrun Katowice oraz Panewnickiego Biegu Dzika. Przygotowano łącznie trzydzieści paczek świątecznych, które 20 grudnia dostarczono do Domu Dziecka „Zakątek” w Brynowie i „Stanica” w Śródmieściu. Dzięki temu podopieczni z domów dziecka otrzymali prezenty prosto od św. Mikołaja.

Jak co roku, tak i tym razem społeczność parkrun przygotowała charytatywne spotkanie mikołajkowe. 10 grudnia w Parku Kościuszki pojawiło się aż 62 Mikołajów o długich brodach i gorących sercach, którzy tego dnia dołączyli się do zbiórki słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Brynowie. Zaangażowanie uczestników po raz kolejny przekroczyło oczekiwania organizatorów zbiórki. Dzięki zebranym słodkościom, świąteczne paczki mogły trafić nie tylko do brynowskiej placówki, ale również innych domów dziecka na terenie miasta”.

Anna Rosińska – koordynatorka Parkrun Katowice

Jestem zarejestrowanym wolontariuszem Domu Dziecka na Brynowie. W ubiegłym roku w ramach wspólnej akcji, którą zorganizowałem wraz z grupą biegową Huragan Ligota dostarczyliśmy pierwszy raz upominki świąteczne dla dzieciaków ze wspomnianej placówki. Dlatego w tym roku nie mogło być inaczej. Moment wspólnego przekazywania upominków, uśmiech i radość dzieci sprawiła, że podobne akcje świąteczne zapisałem sobie na stałe w moim grafiku.”

Łukasz Zieleziński – amatorska grupa biegowa „Huragan Ligota”

Mijający 2022 rok był trudny dla nas wszystkich, jednakże Święta Bożego Narodzenia to moment kiedy nasze serca otwierają się najszerzej. Największą nagrodą dla organizatorów mikołajkowej akcji była ogromna radość obdarowanych dzieci.

Więcej zdjęć:

foto: Adam Poloczek , foto. Michał Letkiewicz oraz foto: Dorota Żywica

Panewnicki Bieg Dzika

Zdjęcia: Adam Poloczek, Michał Letkiewicz, Dorota Żywica

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl