Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 16°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 80% 43%

Czy wiesz, że…?

Czy korzystacie z Katowickiej Karty Mieszkańca?

Tej, która daje Wam możliwość uzyskania zniżek u partnerów programu wprowadzonego przez Urząd Miasta Katowice. A czy wiecie, że Katowicką Kartę Mieszkańca możecie wykorzystać również w naszej Bibliotece?

Nie do otrzymania zniżek oczywiście, ponieważ u nas wszystko i zawsze jest dla Was za darmo. Ale warto wiedzieć, że KKM może być traktowana jako… karta biblioteczna.

Tak, to nie żart! Nie musicie już nosić ze sobą naszej plastikowej karty bibliotecznej, aby móc wypożyczyć książkę czy audiobook. Wystarczy Katowicka Karta Mieszkańca, także w formie aplikacji na smartfon.

Jak to działa?

Podczas wizyty w Bibliotece okażcie swoją KKM (kod kreskowy) wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość, a Bibliotekarka/Bibliotekarz połączy w systemie Waszą KKM i konto biblioteczne. Od tego momentu, przy wypożyczaniu, możecie okazywać Katowicką Kartę Mieszkańca, nie musząc pamiętać o noszeniu ze sobą plastikowej karty bibliotecznej.

Oczywiście zachęcamy, by jednak z naszych kart nie rezygnować, bo są takie ładne… Ale jeśli kiedyś zapomnicie wziąć jej ze sobą, nie oznacza to, że nie skorzystacie z Biblioteki. Jeśli tylko będziecie mieć KKM (także aplikację) nie wyjdziecie od nas z pustymi rękoma.

Czy korzystacie z Katowickiej Karty Mieszkańca?

Źródło: Miejska Bibliotek Publiczna

Czytaj również:

Czy powstanie nowy Park na Ligocie ?

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl