Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 102% 70%

Zbiórki darów dla zwierząt

Każdego roku w październiku, wybrane filie naszej Biblioteki prowadzą zbiórki darów dla podopiecznych schronisk i fundacji zajmujących się bezdomnymi zwierzętami.

W tym roku zbiórek mamy aż osiem, w różnych lokalizacjach. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć zwierzęta, które nie mają własnego domu i znajdują się pod opieką schronisk czy fundacji, może dostarczyć dary do jednej z wymienionych na końcu tekstu filii.

Zbieramy karmę mokrą i suchą dla kotów i psów, tych dorosłych i młodych. W imieniu obdarowanych prosimy, by karmy te były możliwie najlepszej jakości – z wysoką zawartością mięsa, bez dodatku zbóż i cukrów. Zbieramy również smycze i szelki, tak dla psów, jak i kotów. Przydadzą się miski, bezzapachowe żwirki zbrylające dla kotów, a także nowe zabawki (piłeczki, gryzaki itp.), dzięki którym choć trochę uda się zwierzakom zwalczyć nudę, o którą nietrudno, gdy całe dnie spędza się w kojcu… 🙁 A propos, by w tym kojcu było przytulniej, przydadzą się również czyste posłania i koce, tym bardziej, że zbliża się zima.

Ze względu na brak czasu na przygotowanie, a nieraz na brak kuchni w obiekcie, nie zbieramy kasz, makaronów, ryżu i innych produktów przeznaczonych do gotowania. Nie przyjmujemy również kołder, poduszek, materacy.

Pracownikom schronisk bardzo przydadzą się środki czystości, worki na śmieci, rękawice gumowe w różnych rozmiarach. Jednym słowem to, czego używa się przy „brudnej robocie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączają się do naszych zbiórek. Bardzo, bardzo dziękujemy, jesteście wspaniali!
Jak zawsze apelujemy również o rozważenie adopcji zwierzaka, który niczego tak nie pragnie, jak własnego domu, takiego już-na-zawsze, i swoich ludzi, którym mógłby okazywać wdzięczność i miłość do końca swoich dni.

Filie, które prowadzą zbiórki (od 2 do 31 października 2023 r.)

Źródło: MBP w Katowicach

Czytaj również:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl