Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 21°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 120% 57%

Złociste chryzantemy na osiedlu Kokociniec i Sadybie

Około 100 sztuk doniczek żółtych chryzantem przywieziono w poniedziałek 9 listopada na osiedle Kokociniec.
To dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Katowic, która jako organizacja pozarządowa zgłosiła chęć bezpłatnego przejęcia kwiatów od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Producenci i sprzedawcy ramach pomocy finansowej związanej z skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze chryzantemy te przekazali do ARiMR.

W ten sposób około 900 sztuk chryzantem zostało rozdysponowanych z Ogrodnictwa Specjalistycznego Sajdak i za pośrednictwem MDK przekazanych lokalnym działaczom społecznym.

Dzięki tej inicjatywie kwiaty zostały dostarczone do:

Dziękujemy !

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl