Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 22°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 133% 64%

XI Miejski Rajd Przygodowy już za nami

Wczoraj mieszkańcy naszego osiedla byli świadkami XI edycji Miejskiego Rajdu Przygodowego w Katowicach, który swój początek i koniec miał w Szkole Podstawowej nr 67.

Do zabawy zgłosiło się ok 350 osób osób dorosłych i dzieci. Tworząc grupy lub w pojedynkę uczestnicy tej ciekawej rywalizacji sportowej ruszyli w trasę by wykonać przygotowane przez organizatorów zadania specjalne.

Oto krótka fotorelacja w wczorajszego dnia:

Zadania do wykonania były na trasach:

  • rodzinnej – 10 km i 14 punktów kontrolnych
  • pieszej – 20 km i 24 punkty kontrolne
  • rowerowej – 40 km i 35 punktów kontrolnych

Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Silesia Adventure Sport oraz Miasto Katowice, Szkoła Podstawowa nr 67 i PTTK Czartak Katowice.

Jako serwis Kokociniec.pl włączyliśmy się aktywnie w to wydarzenie współtworząc stanowisko nr 3 i 5.

Dziękuję Panu Krzysztofowi Mariańczykowi za objęcie stanowiska nr 3 , które znajdowało się w Strefie Aktywności Fizycznej Małpi Gaj oraz Stowarzyszeniu Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej i wspólne działanie na stanowisku nr 5, gdzie uczestnicy rajdu rozwiązywali quiz o historii naszej dzielnicy.

Więcej zdjęć w naszej galerii:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl