Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 21°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 120% 57%

Wiosenne porządki na Giszowcu

„Sprzątamy dzielnicę Giszowiec” to druga edycja sprzątania tej dzielnicy w ramach inicjatywy lokalnej.

Mimo że miasta w Polsce co roku na sprzątanie wydają dziesiątki milionów złotych, to co wiosnę odkrywamy, że toniemy w śmieciach. Podobnie jest w Katowicach.

Dlatego w sobotę 9 kwietnia kolejny raz mieszkańcy Giszowca będą sprzątali swoją dzielnicę. Akcja sprzątania będzie realizowana w ramach inicjatywy lokalnej przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice, Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty, XVI Szczepem Harcerstwa oraz przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska.

Grupę inicjatywną tworzą Monika Kuć, Tomasz Czekański, Maria Ryś oraz Agnieszka Pinkawa.

Liderem projektu jest Justyna Ruta.

W związku z tym, że sami tworzymy przestrzeń wokół siebie, dbanie o jej ład i porządek w dużej mierze zależy od nas samych, w imieniu organizatorów zachęcamy mieszkańców do czynnego udziału w tym wydarzeniu.

Warto podkreślić, że podobne inicjatywy, nie tylko przynoszą korzyść środowisku, ale też są również wspaniałą integracją mieszkańców.

Inicjatywa lokalna jest narzędziem współpracy z mieszkańcami, umożliwiającym lokalnym społecznościom realizację różnych zadań publicznych wspólnie z urzędem. Co roku w budżecie miasta na ten cel zabezpieczony jest milion złotych. Mieszkańcy składając wniosek o inicjatywę lokalną muszą wykazać swój wkład pracy społecznej (może być też wkład rzeczowy lub/i pieniężny).

Więcej informacji o inicjatywie lokalnej znajdziecie Państwo w poniższym linku:

KatoObywatel

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl