Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 86%

Czytaj dla odmiany to cykl wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach

Czytaj dla odmiany to akcja powołana do życia przy okazji jubileuszu 70lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, popularyzująca czytelnictwo oraz działalność naszej Biblioteki.


Spotkania autorskie, imprezy literackie dla dzieci i dorosłych oraz kiermasze książek antykwarycznych przez cały jubileuszowy 2015 rok odbywały się pod szyldem Czytaj dla odmiany. Dla czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała również pamiątkowe gadżety z kolorowym logo Czytaj dla odmiany, które umieszczono na koszulkach, torbach płóciennych, silikonowych bransoletkach. Gadżety cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Czytelników, a można je otrzymać jako nagrodę w konkursach oraz przy okazji uczestnictwa w organizowanych przez Bibliotekę wydarzeniach.
Powstała również jubileuszowa publikacja podsumowująca wieloletnią działalność naszej instytucji.
Zarówno hasło Czytaj dla odmiany, jak i idea akcji, spotkały się z tak pozytywnym odbiorem, że postanowiono ją kontynuować przez kolejne lata.

Każde większe wydarzenie – spotkania, imprezy, wystawy – sygnowane są więc logiem Czytaj dla odmiany, tak już dobrze rozpoznawalnym przez Czytelników.

Kolejne spotkanie odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 17.00.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl