Data:Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 67% 57%

Czytaj dla odmiany to cykl wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach

Czytaj dla odmiany to akcja powołana do życia przy okazji jubileuszu 70lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, popularyzująca czytelnictwo oraz działalność naszej Biblioteki.


Spotkania autorskie, imprezy literackie dla dzieci i dorosłych oraz kiermasze książek antykwarycznych przez cały jubileuszowy 2015 rok odbywały się pod szyldem Czytaj dla odmiany. Dla czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała również pamiątkowe gadżety z kolorowym logo Czytaj dla odmiany, które umieszczono na koszulkach, torbach płóciennych, silikonowych bransoletkach. Gadżety cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Czytelników, a można je otrzymać jako nagrodę w konkursach oraz przy okazji uczestnictwa w organizowanych przez Bibliotekę wydarzeniach.
Powstała również jubileuszowa publikacja podsumowująca wieloletnią działalność naszej instytucji.
Zarówno hasło Czytaj dla odmiany, jak i idea akcji, spotkały się z tak pozytywnym odbiorem, że postanowiono ją kontynuować przez kolejne lata.

Każde większe wydarzenie – spotkania, imprezy, wystawy – sygnowane są więc logiem Czytaj dla odmiany, tak już dobrze rozpoznawalnym przez Czytelników.

Kolejne spotkanie odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 17.00.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego