Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 22°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 81%

Wieszamy budki lęgowe na naszych osiedlach

Urząd Miasta Katowice po raz kolejny, bo już drugi przekazał w ręce mieszkańców Katowic sto budek lęgowych dla małych ptaków, tzw. dziuplaków.

Po raz pierwszy miasto przekazało mieszkańcom „budki dla dziuplaków” wiosną 2021 roku, a zainteresowanie nimi było tak duże, że zapas szybko się wyczerpał.

To projekt realizowany przez KatoObywatel pn. ” WieszaMy budki dla dziuplaków” , którego celem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Budki lęgowe wykonane zostały przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES, którzy w ramach terapii zajęciowej wykonują również podpałkę K-Lumet oraz kartki okolicznościowe.

W ramach działań społecznych Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba zgłosiła chęć zamontowania budek lęgowych na naszych osiedlach. Budki te mają zastępować ptakom naturalne miejsca gniazdowania, takie jak dziuple czy szczeliny w budynkach oraz gniazda.

Radość nasza była ogromna, gdy zauważyliśmy, że zaledwie po kilkunastu minutach po zamontowaniu budek pierwsze ptaszki już zaglądały do nowych „apartamentów”.

Więcej informacji dotyczącej akcji „WieszaMy budki dla dziuplaków” znajdziecie Państwo na stronie KatoObywatel.

Zdjęcia: Dorota Żywica

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl