Data:Wtorek, 29 Listopada 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 132% 113%

Wakacyjny konkurs dla dzieci

Projekt Future Artist – Pamiętniki Nomadów zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w konkursie plastycznym pt. Szkice z podróży.

Oto wakacyjne zadanie plastyczne, na które należy twórczo odpowiedzieć i następnie w terminie do 7.09.2022 przesłać drogą elektroniczną (na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu) zdjęcie wykonanej pracy.

Zadanie dla Ciebie:

Jadąc na wakacje, nie zapomnij wziąć ze sobą przyborów rysunkowych. Wystarczą arkusze papieru i ołówek. Jeżeli już jesteś na letnim wyjeździe i nic takiego nie masz ze sobą, nie szkodzi. Jeśli nie możesz kupić ołówka – wystarczy pożyczony długopis i nawet kawałek ulotki czy gazety. Twoim zadaniem jest zrobienie szkicu najpiękniejszego pejzażu, jaki zobaczysz. Niech to będzie szkic pełen gry światła i cienia,
pełen szczegółów i wrażeń i twoich osobistych odczuć związanych z tym miejscem. Prosta technika szkiców rysunkowych na białym papierze wymaga wielkiej uważności. Dlatego przyjrzyj się wodzie, dotknij skały, powąchaj kwiat. Poczuj ich fakturę.

Zadanie dla rodzica / nauczyciela / opiekuna:

Zrób zdjęcie pracy i wyślij na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu. Możesz szkicować wspólnie z dzieckiem/dziećmi!

Organizator przewiduje nagrody również dla dorosłych.

Wyniki zostaną ogłoszone 10.09.2022 na naszej stronie internetowej.

Zanim wykonasz pracę konkursową – przeczytaj regulamin dostępny TUTAJ.

Konkursowe zadanie twórcze – dostępne TUTAJ.

Życzymy udanych pełnych przygód wakacji i mnóstwa ciekawych pejzaży do naszkicowania!

Jeżeli jesteście w Katowicach zobaczcie wystawę fotograficzną w galerii Pustej Miasta Ogrodów pt. TATRY – PRZESTRZENIE ULOTNE. Wystawa prezentowana jest do 11 września 2022 r.

Wstęp wolny.

Źródło: Katowice Miasto Ogrodów

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego