Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 120%

Tu już sprzątaliśmy. Las Panewnicki tonie w śmieciach.

Zaśmiecanie Lasu Panewnickiego to problem z którym leśnicy borykają się od lat. W trakcie spacerów mieszkańcy napotykają na opony, stare meble, gruz, plastiki czy też wory ze śmieciami. Największy problem dotyczy drogi w lesie biegnącej wzdłuż rurociągu od ulicy Szojdy w Katowicach do ul. Gościnnej w Rudzie Śląskiej. Droga ta jest w fatalnym stanie technicznym i objęta jest zakazem wjazdu. Jednakże mieszkańcy mimo wszystko dostrzegają poruszające się po niej samochody. Teren ten był już wielokrotnie sprzątany. W 2019 roku w ramach projektu SprzątaMy Dzielnice organizowanego przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty przy wsparciu Urzędu Miasta Katowice oraz ogromnym zaangażowaniu okolicznych mieszkańców, wolontariuszy Stowarzyszenia i lokalnych radnych z lasu wywieziono trzy pełne kontenery śmieci.

Problem powrócił. W kwietniu tego roku ponownie zaobserwowano tutaj stertę śmieci. Mieszkańcy apelują, aby drogę zamknąć do przejazdu, gdyż mimo zakazu wjazdu przywozi się tutaj śmieci.

Problem został zgłoszony do odpowiednich służb. Zgłoszenie zostało przyjęte i zarejestrowane w Rejestrze Interwencji i Zgłoszeń Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl