Data:Wtorek, 6 Grudnia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 75% 63%

Sprzątanie Załęża w ramach Inicjatywy Lokalnej

W dniu dzisiejszym w Katowicach w dzielnicy Załęże odbyła się Akcja Społeczna SprzątaMY Załęże. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej, która jest organizowana przez miasto Katowice od 2013 roku. Inicjatywa Lokalna to forma współpracy miasta Katowice z mieszkańcami, którzy chcą mieć wpływ na swoje bliskie otoczenie. Inicjatorem dzisiejszego wydarzenia było Stowarzyszenie Zielone Załęże, którego członkowie od kilku lat swoimi pomysłami zarażają mieszkańców swojej dzielnicy do działania.

W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy dzielnicy, członkowie Stowarzyszenia Zielone Załęże, przedstawiciele Rady Jednostki Pomocniczej nr 7 -Załęże, lokalni radni oraz członkowie Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic i Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego