Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 120%

Sąsiedzka Moc. Klienci sklepów Netto zdecydują które inicjatywy zostaną zrealizowane

W ramach programu Sąsiedzka Moc w całej Polsce zgłoszono ponad 1300 projektów. Komisja programu wybrała te, które przeszły do drugiego etapu akcji, czyli głosowania w sklepach. O tym, które inicjatywy otrzymają wsparcie, zadecydują klienci sklepów Netto objętych akcją.

Celem programu Sąsiedzka Moc jest wsparcie lokalnych społeczności w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta. Inicjatywy zostały zgłoszone przez mieszkańców i lokalne organizacje w pierwszym etapie projektu (między 26 września a 31 października br.)

Netto sfinansuje łącznie 50 inicjatyw w całej Polsce.

Od 28 listopada rozpoczął się drugi etap programu Sąsiedzka Moc i będzie trwał do 31 grudnia. W wybranych sklepach Netto można zagłosować na zaproponowane przez wnioskodawców inicjatywy. Jednym z nich jest sklep Netto mieszczący się w dzielnicy Ligota Panewniki przy ul. Piotrowickiej 98. Właśnie w tej lokalizacji klienci sklepów Netto mogą zagłosować na jedną z pośród trzech zaproponowanych inicjatyw pn. Podglądamy Ptaki.

Podglądamy ptaki

Projekt „Podglądamy ptaki” to jeden z trzech projektów, na który mogą zagłosować klienci sklepu Netto przy ul. Panewnickiej 98. Projekt ten zakłada zakup i montaż specjalnych budek lęgowych dla ptaków wyposażonych w kamery umożliwiające transmisję online / podgląd na żywo /życia ich mieszkańców. Budki te zostaną rozdysponowane do szkół, przedszkoli i domów kultury na terenie dzielnicy Ligota-Panewniki. tak aby dzieci mogły oglądać na co dzień niewidoczne dla ludzi zwyczaje i zachowania lęgowe ptaków.

Dzięki realizacji tego projektu będziemy mieli możliwość obserwować wychowanie i dorastanie piskląt, czyli co dzieje się w ptasim gnieździe. Od strony przyrodniczej budki będą służyły drobnym ptakom jako miejsca lęgów, których ilość w mieście zmienia się z roku na rok.

– opowiada o swoim projekcie wnioskodawczyni Pani Klaudia Kuraś z Inicjatywy Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba.

Jak można zagłosować ?

Kartę do głosowania otrzyma każdy, kto zrobi zakupy w wskazanym sklepie Netto na kwotę min. 50 zł (z akcji wyłączone są niektóre produkty, m.in. wyroby tytoniowe i alkoholowe – szczegółowy wykaz znajduje się w regulaminie). Na każdej z kart do głosowania znajdzie się od 2 do 6 projektów z danego rejonu. Aby głos był ważny, należy zaznaczyć tylko jeden z nich, a wypełnioną kartę wrzucić do specjalnej urny ustawionej w sklepie.

Zrób zakupy w Netto i zagłosuj na projekt, który otrzyma dofinansowanie w ramach programu Sąsiedzka Moc.

Zdjęcia: pixabay.com , Dorota Żywica

Źródło: Regiodom

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl