Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 91%

Aktualności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach

W Bibliotece na koniec roku – grudzień 2022

Trudno uwierzyć, że już za chwilę, za momencik, kończy się rok 2022… Obfitował w mnóstwo wydarzeń – spotkań, warsztatów, koncertów. Końcówka roku nie może być inna! O tym, co organizuje w grudniu Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przeczytacie poniżej.

Spotkania autorskie:

Cykle:

  • Złap bakcyla na czytanie! Kiermasze książek antykwarycznych: w pierwszą sobotę miesiąca w Filii nr 14, w pierwszy poniedziałek – w Filii nr 32, a przez cały miesiąc – w Filii nr 35 Obcojęzycznej.
  • Czytaj dla odmiany i nasi goście: Pierre Van Cutsem i Martin Jiroušek – spotkanie Hoffmanniada grozy! Niemiecki Hoffmann w Polsce i Czechach; historyk-judaista Wojciech Ciuraj i Izrael opowiedziany dźwiękami; Mikołajkowy Bookcrossing ze Stowarzyszeniem Śląscy Blogerzy Książkowi
  • Czytelnicy-podróżnicy i o. Tomasz Maniura ze Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA, opowiadający o rowerowej wyprawie przez… 56 państw i 3 kontynenty (!)
  • Wielokulturowy Śląsk, w ramach którego gościć będziemy dr. Jerzego Rogaczewskiego, pastora Kościoła Baptystów w Katowicach i Prezbitera Okręgu Śląskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, który opowie o stuleciu tegoż Kościoła w Polsce
  • Nie-zwykli, którego gościnią w tym miesiącu będzie Joanna Surma – autorka powieści „On i dziewczyna”, chorująca na schizofrenię
  • Biblioteczny Klub Seniora, w ramach którego odbywa się cykl spotkań z radcą prawnym Maciejem Giermakiem. W grudniu tematem spotkania będzie planowanie zatrudnienia po osiągnięciu wieku emerytalnego. Nurtująca wielu kwestia!

A co jeszcze jest zaplanowane ?

Spektakl RAJ_WYSPA w wykonaniu aktorów Teatru Bez Sceny, dwa koncerty – niewidomej artystki Natalii Kaczor, a także Chóru LUTNIA z Chorzowa, z pieśniami i kolędami na cztery głosy.

Gościć będziemy Michała Bulsę, badacza dziejów Katowic, który podczas grudniowej prelekcji skupi się na nieistniejących już obiektach z Szopienic i Burowca; Agnieszkę Majnusz, która zaprasza na uroczysty wernisaż wystawy swoich fotografii – Świat kobiet – spotkania z samą sobą oraz Teatr Gabi Art ze świątecznym spektaklem dla dzieci Baśniowa podróż do Krainy Świętego Mikołaja (obowiązują zapisy).

MBP Kalendarium

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl