Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 63% 36%

Barbórka 2022

Barbórka, czyli inaczej Dzień Górnika obchodzone jest co roku 4 grudnia. W tym roku dzień ten przypada w niedzielę. Jest tradycyjnym świętem górników, ale tego dnia świętują również geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych, a wiec także ropy naftowej czy gazu.

Życzymy wszystkim Górnikom w tych trudnych czasach jak i również ich Rodzinom, wszelkiej pomyślności na najbliższy czas. By praca zawodowa przynosiła jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze rodziny opieką, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i pewności jutrzejszego dnia.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl