Data:Wtorek, 23 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: -2°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 91% 172%

Powtarzające się akty wandalizmu na Osiedlu Kokociniec w Katowicach

Garaże, budynki, szkoły czy też przedszkola regularnie niszczone są przez wandali grafficiarzy w naszym mieście.
Do kolejnego takiego procederu doszło prawdopodobnie w nocy z 7-go na 8-go oraz z 8-go na 9 go stycznia br. w Katowicach w dzielnicy Ligota Panewniki.
Wandale grafficiarze w ten sposób zdewastowali co najmniej cztery budynki mieszkalne na osiedlu Kokociniec przy ul. Kruczej 76, 80 i 82 oraz Kijowskiej 97.

Mieszkańcy są zaniepokojeni tym zdarzeniem, gdyż od 2018 roku zarządcy budynków osiedla Kokociniec dokonali ogromnych inwestycji w postaci ocieplenia i remontów elewacji.


Cała okolica charakteryzuje się podobnymi zniszczeniami. Notorycznie w ten sam sposób dewastowane są również garaże na osiedlu Kokociniec, których właściciele starają się na własny koszt malować bramy wjazdowe.

Proceder ten został zgłoszony przez mieszkańców do dzielnicowego ale przede wszystkim do zarządcy budynków, gdyż uszkodzenie mienia jest przestępstwem, które jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Niszczenie cudzego mienia jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy jednocześnie, jeśli jesteśmy świadkami podobnych przestępstw dzwoniąc na policję możemy zachować również anonimowość, a połączenie na numer alarmowy 112 jest bezpłatne.

„Trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz”. Kampania ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Chodzi głównie o takie przestępstwa jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, rozboje. W kampanię zaangażowani są wszyscy policjanci katowickiego garnizonu. Wszystko po to, aby zwiększyć wrażliwość społeczną mieszkańców na różne przejawy przestępczości.”

Źródło: katowice.slaska.policja

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl