Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 91%

24 maja odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Miasta Katowice

Posiedzenie Rady Seniorów Miasta Katowice odbyło się z udziałem wiceprezydenta ds. polityki społecznej Jerzego Woźniaka, naczelniczki wydziału polityki społecznej Małgorzaty Trzęsimiech-Moroń, dr Heleny Hrapkiewicz pełnomocniczki prezydenta ds. seniorów, Ewy Kobzy – zastępczyni dyr. NFZ ds. ekonomiczno-finansowych i Małgorzaty Doros – naczelniczki wydziału obsługi klienta i profilaktyki NFZ.


Podczas posiedzenia Pani Ewa Kobza poinformowała między innymi o przyszłych zmianach w przyznawaniu leczenia sanatoryjnego i objaśniła na czym polega korzystanie z „S” recept na bezpłatne leki dla osób 75+. Zachęcała do korzystania z zakładki na str. NFZ „gdzie się leczyć” i IKP (Internetowego Konta Pacjenta). Dodała, że dla usprawnienia działania NFZ pacjenci powinni zgłaszać skargi i uwagi poprzez stronę internetową lub infolinię NFZ 800 190 590, która jest czynna całą dobę.
Pani Małgorzata Doros przybliżyła funkcjonowanie Kiosku Profilaktycznego, czyli Internetowej rejestracji do kolejki.

W 2021 roku NFZ wprowadził kioski profilaktyczne dla wszystkich pacjentów.

W oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia powstały tzw. kioski profilaktyczne, w których wszystkie zainteresowane osoby mogą wykonać bezpłatne pomiary m.in. wzrostu, masy ciała, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi, oraz wskaźnika BMI.

Dzięki danym uzyskanym z pomiarów w Kiosku Profilaktycznym pacjenci mogą liczyć na udzielenie odpowiednich porad w przypadku odchyleń od normy. Daje to możliwość na uzyskanie informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia m.in. z funkcjonalnością strony internetowej diety.nfz.gov.pl, gdzie mogą otrzymać przykładowy plan dietetyczny, dopasowaną do ich wyników.

Godziny otwarcia stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia 9:00 – 12:30 i 13:00 – 15:30

Warto dodać, że doradca klienta może również pomóc założyć IKP i Profil Zaufany.

Wcześniej można umówić się na konkretną datę i godzinę korzystania z „Kiosku” pod adresem https:rejestracja.nfz.katowice.pl .

Źródło:

Rada Seniorów Miasta Katowice

Narodowy Fundusz Zdrowia

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl