Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 25°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 63% 70%

Podziel się bombką, dziel się radością

Wielu z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez kolorowego drzewka iglastego. Zgodnie z tradycją choinkę powinno się ubierać w Wigilię rano, jednakże mieszkańcy osiedla Kokocińca decydują się na jej ubieranie nieco wcześniej, by dłużej mogła cieszyć się świąteczną atmosferą.

„Podziel się bombką” to autorska inicjatywa zapoczątkowana i realizowana od 2018 roku przez Inicjatywę Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych osiedli.

Tegoroczne spotkanie choinkowe odbyło się w sobotę 10 grudnia. Mieszkańcy licznie zgromadzili się wokół świątecznego drzewka o godzinie 14.00. Radosna, świąteczna muzyka sprawiała, że mimo zimowej temperatury, wszystkim robiło się cieplej na sercu. Na stoliku pojawiły się domowe wypieki, ciastka, cukierki oraz gorąca herbata i kawa.

Podziel się bombką, 10.12.2022

Podczas spotkania obdarowano drobnymi upominkami najbardziej aktywnych mieszkańców naszego osiedla i wręczono podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności osiedla Kokociniec. Wśród wyróżnionych byli Państwo Krystyna i Janusz Szatkowscy, Krystyna i Jan Kamińscy, Janina i Józef Jeczmionka, Irena i Rudolf Rataj, Renata i Kazimierz Sobczak oraz Pan Tadeusz Mierzwa.

Zaproszenie na wydarzenie przyjęła Wiceprzewodnicząca Rady Seniorów Pani Elżbieta Dąbrowska-Seweryn oraz Radny Miasta Katowice Adam Lejman-Gąska.

Od kilku lat mam możliwość uczestniczenia w ubieraniu choinki na osiedlu Kokociniec. Pomysł, który pojawił się dzięki Pani Dorocie stał się również dzięki niej częścią tradycji na tym osiedlu. Bardzo się cieszę, że od pierwszego spotkania, gdy poznałem wiele wspaniałych osób nadal mogę brać w tym udział. Myślę, że z roku na rok coraz więcej mieszkanek i mieszkańców będzie się pojawiać przystroić choinkę, tak by nastrój świąteczny panował nie tylko w ich domach, ale i na całym osiedlu”.

Radny Miasta Katowice Adam Lejman-Gąska

Do spotkania dołączyli dzielnicowi z III Komisariatu Policji w Katowicach, sierż. szt. Kamil Sierny oraz sierż. Paweł Soból. Podczas rozmów z mieszkańcami funkcjonariusze policji rozdawali odblaski, które pozwolą w okresie zimowym być bardziej widocznym szczególnie wieczorami oraz nocą.

Wydarzenie „Podziel się bombką” wsparła Pani Posłanka Monika Rosa, reprezentowana w dniu wydarzenia przez Pana Grzegorza Więzika, przekazując lampki i ozdoby choinkowe.

Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłyną w zdrowiu i rodzinnej, ciepłej atmosferze. W ten szczególny czas życzę spełnienia zawodowych marzeń i wiele sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2023.”

Monika Rosa Posłanka na Sejm RP.

Celem wydarzenia było integrowanie lokalnej społeczności poprzez realizowanie wspólnych inicjatyw na rzecz poprawy najbliższego otoczenia, a także zachęcenie mieszkańców do wspólnego podejmowania decyzji i zaangażowania.

Upominki sfinansowali:

  • Wydział Polityki Społecznej za pośrednictwem Rady Seniorów w Katowicach
  • Forum Samorządowe i Marcin Krupa
  • Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba

Więcej zdjęć:

Zdjęcia: Dorota Żywica, Jagoda Sok, Grzegorz Więzik, Adam Lejman Gąska

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl