Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 26°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 85%

O familokach, przy śląskiej muzyce i kołoczu

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza na iście śląskie wydarzenie – spotkanie autorskie z Kamilem Iwanickim, silesianistą, badaczem Górnego Śląska, a teraz również i pisarzem: w połowie października premierę miała jego książka „Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów”, wydana przez Wydawnictwo Editio.
Spotkanie, tej właśnie książce poświęcone, wzbogacone zostanie oprawą muzyczną w wykonaniu Ethno-jazzowego duetu Adam Oleś hurdu_hurdu, w składzie Adam Oleś – wiolonczela i Dominika Kierpiec-Kontny – śpiew. W repertuarze zespołu, wielokrotnie nagradzanego w licznych konkursach, m.in. pierwszym miejscem III Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie, znajdą się tego dnia najpiękniejsze pieśni śląskie.
Wydarzenie o tak śląskim charakterze nie może się odbyć bez… kołocza. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli spróbować tradycyjnego kołocza, a także napić się aromatycznej gorącej kawy.
Dzięki obecności Księgarni Stronniczej z Rudy Śląskiej, będzie można zakupić książkę Kamila Iwanickiego.
Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2023 r., w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach (ul. Wajdy 21, Katowice-Bogucice). Początek zaplanowany jest na godz. 17.00.


Udział bezpłatny.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl