Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 22°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 81%

Grudniowe zapowiedzi

To już ostatnie w tym roku zapowiedzi najważniejszych wydarzeń w naszym bibliotecznym kalendarzu.

Mamy nadzieję, że w przedświąteczno-noworocznym zabieganiu znajdziecie czas, aby nas odwiedzić, bo przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcyjnych spotkań.
Tradycyjnie, jak co miesiąc zapraszamy na nasz Lotny Antykwariat, który po raz pierwszy zawita do Filii nr 3 na Załężu. 2 grudnia w godz. 9.00-14.00 czekamy na Was z bogatą ofertą książkową oraz specjalną mikołajkową promocją:) Przy zakupie dwóch pozycji, trzecią możecie zabrać gratis!
Zapraszamy także na spotkania podróżnicze. Już 1 grudnia Filię nr 26 odwiedzi Barbara Hangug, miłośniczka Korei Południowej, która przybliży nam kulturę tego niezwykłego kraju oraz przedstawi podobieństwa i różnice między Śląskiem a Koreą.
Jeśli interesujecie się Ameryką Łacińską, nie może Was zabraknąć na spotkaniu w Filii nr 30. 7 grudnia o Gwatemali, Hondurasie i Salwadorze opowie Jarosław Tondos, z zawodu dziennikarz, pilot i przewodnik turystyczny, a z zamiłowania podróżnik i fotograf oraz specjalista ds. krajów rozwijających się. Wszystkim tęskniącym za ciepłymi krajami polecamy spotkanie z pisarzem i poetą Dawidem Markiewiczem, który zabierze nas w podróż do Libanu. Spotykamy się 8 grudnia w Filii nr 12.

Wszystkich miłośników literatury obyczajowej zapraszamy na spotkania z Aleksandrą Rak, autorką cyklu Szept anioła. Będziecie mieli okazję posłuchać o jej najnowszej książce Sekrety rodziny Winnickich. Z pisarką spotkamy się trzykrotnie: 4, 7 i 12 grudnia, kolejno w filiach nr 3, 26 i 28. Natomiast 8 grudnia w Filii nr 32 gościć będziemy Paulinę Jurgę. Autorka promować będzie trzeci tom trylogii Czarne żagle.
Na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Nie-zwykli zapraszamy 12 grudnia do Filii nr 1 z Oddziałem Książki Mówionej. Bibliotekę odwiedzi Arkadiusz Tazbir , który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Na co dzień jest informatykiem, kocha dalekie podróże, a jednym z jego ulubionych kierunków jest Gruzja. Do tego jest miłośnikiem kajakarstwa (w wielu jego odmianach) oraz amatorem wspinaczki górskiej.
Przez cały grudzień w wybranych filiach oglądać możecie wystawy, które dla Was przygotowaliśmy. Przy okazji zapraszamy na wystawę biżuterii i dekoracji autorstwa Janiny Świtały. Wernisaż odbędzie się 5 grudnia w Filii nr 14.
Jeśli interesujecie się grami fabularnymi, to wraz ze Stowarzyszeniem Dobra Strefa Fabularna zapraszamy na warsztaty do Filii nr 25. Uwaga, ilość miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem dobrastrefafabularna@gmail.com
Nie zapomnieliśmy oczywiście o najmłodszych naszych Czytelnikach. Oprócz comiesięcznych warsztatów, zajęć literacko-plastycznych, czy głośnego czytania, przygotowaliśmy dwa przedstawienia teatralne. Już 1 grudnia Filia nr 19 zaprasza na spektakl w wykonaniu Aliny Więckiewicz (Teatr w lesie): Dziadek do orzechów. Historia niezwykła. Parę dni później, 5 grudnia, Teatr GABI ART w Filii nr 16 zaprezentuje przedstawienie Niezwykli przyjaciele Świętego Mikołaja. Dodatkową atrakcją będzie rozdawanie mikołajkowych prezentów:)
Przypominamy również, że 23 grudnia wszystkie filie biblioteczne będą zamknięte. Z kolei 30 grudnia Biblioteka Publiczna w Katowicach pracuje bez zmian.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl