Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 22°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 81%

Moje drzewko pomarańczowe

Tej jesieni, nakładem Wydawnictwa Sto Stron ukazuje się wznowione wydanie powieści brazylijskiego pisarza José Mauro de Vasconcelosa – Moje drzewko pomarańczowe.


To wzruszająca opowieść o Zezé, małym chłopcu, któremu los nie szczędził bólu samotności i niezrozumienia. Mieszkający w biednej dzielnicy Rio de Janeiro, pozbawiony rodzinnego ciepła i miłości, idzie jednak przez życie z niezwykłą godnością i odwagą, by stawić czoła niesprawiedliwości, jaka go spotyka.
Ta kultowa powieść porównywana jest z Małym Księciem Antoine de Saint-Exupéry’ego. Dla wielu jednak jest zdecydowanie piękniejsza…

Moje drzewko pomarańczowe. Wernisaż wystawy obrazów Grzegorza Chudego

Biblioteka Publiczna w Katowicach ma przyjemność zaprosić Państwa na uroczysty wernisaż wystawy akwareli Grzegorza Chudego, które to akwarele zdobią wznowione wydanie powieści José Mauro de Vasconcelosa. Będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć te piękne obrazy na żywo, i to w dużym powiększeniu.
Udział w uroczystym wernisażu weźmie, oczywiście, Grzegorz Chudy, a towarzyszyć mu będą znamienici goście – wybitny tłumacz Wojciech Charchalis, który na nowo (brawurowo!) przełożył Moje drzewko pomarańczowe, a także Pierwszy Sekretarz Ambasady Brazylii w Warszawie Rodrigo de Oliveira Castro.

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 7 listopada 2023 r., o godz. 17.30, w Filii nr 14 przy ul. Piastów 20, na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Wystawa czynna będzie do 29 listopada br.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl