Data:Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 73% 63%

„Moje małe impresje”. Wernisaż zdjęć Anny Kubieszy.

Fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas za pomocą wciśnięcia spustu migawki. Jest doskonałą formą wyrażania swoich emocji, myśli czy też poglądów. Aby zrobić najlepsze zdjęcie trzeba cierpliwości, wyczekiwania odpowiedniej chwili, wyostrzenia wszystkich zmysłów i skupieniu uwagi tylko i wyłącznie na fotografowanym kadrze. Dzięki fotografii można uchwycić wiele wspaniałych, ważnych momentów na jednym obrazku, zatrzymać czas, przyrodę czy też pory roku. Niektóre obrazy są wyjątkowe i bezcenne. Dzięki zdjęciom możemy do nich wrócić, poczuć jeszcze raz ten moment i emocje, które towarzyszyły podczas ich wykonania.

W najbliższy czwartek, 1 grudnia o godzinie 17.00 w Filii nr 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach w Ligocie odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Anny Kubieszy. Wystawa nosi tytuł „Moje małe impresje” i będzie dostępna dla widzów do końca grudnia.

Jestem blogerką, fotografką-amatorką i aktywistką, choć w aktywizmie stan zdrowia pozwala mi od jakiegoś czasu jedynie na minimalistyczne działania.
Fotografia jako taka to od lat moja pasja, przy czym niektórzy znają mnie chyba przede wszystkim z amatorskiej fotografii reporterskiej.

-mówi o sobie Anna Kubiesza

Tę wystawę nieco „innej” fotografii, organizuje moja przyjaciółka, Mariola Piętak, która postanowiła zrobić mi taki wspaniały urodzinowy prezent. Jak mówi, chciała „pokazać moje zdjęcia światu”. Nie wiem, czy tak naprawdę mam co światu pokazać, jestem tylko amatorką, ale wzruszyła mnie tym bardzo.
Mariolko, bardzo Ci dziękuję. To ogromnie wiele dla mnie znaczy.

Zapraszam serdecznie na wystawę, która potrwa do końca grudnia. A także do mojego portfolio, IMAGO ORBIS FOTOKUB (parrafraza) http://photographykub.kao.pl/etcetera/, gdzie możecie zobaczyć garstkę moich zdjęć o przeróżnej tematyce.

-dodaje Anna Kubiesza

Więcej na temat wydarzenia:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego