Data:Niedziela, 14 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 18°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 11% 39%

Dzień otwarty w Radiu Katowice

Z okazji 95 urodzin Radia Katowice, prawie dwa tysiące osób odwiedziło rozgłośnię, która mieści się przy ul. Ligonia 29.

W niedzielę 27 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00 słuchacze mieli nie tylko okazję by „słyszeć się” ale i zobaczyć się na żywo z reporterami Radia Katowice. Goście mogli zobaczyć studio emisyjne gdzie nadawany jest program na żywo, newsroom czyli muzeum radiowe oraz taśmotekę i studio literackie. Zwiedzający mogli zapoznać się z pracą w radiu „od kuchni”. Po zakamarkach rozgłośni oprowadzali znani z anteny, ulubieni dziennikarze. Była to również okazja by się sprawdzić przed mikrofonem i pozdrowić bliskich na antenie.

Z historią Radia Katowice można się zapoznać TUTAJ

Zdjęcia: Katarzyna Malejka, Dorota Żywica

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl