Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 25°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 63% 70%

3-5 Listopada br. odbędą się Targi Książki w Katowicach

Miłośnicy książek i spotkań autorskich zapewne już wiedzą, że w dn. 3-5 listopada br. odbędą się kolejne Targi Książki w Katowicach, organizowane przez Fundację Historia i Kultura.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe ponownie ugości tłumy czytelników złaknionych nowych książek, gadżetów literackich, rozmów, wykładów, autografów i zdjęć swoich idoli. Kto wyczekuje obecności naszej Biblioteki, nie będzie zawiedziony, bowiem i my tam będziemy! I to jako jeden z Patronów Targów; taki zaszczyt spotkał nas drugi rok z rzędu.

Lotny Antykwariat.

Sprzedawać będziemy książki bodaj każdego rodzaju – literaturę piękną polską i obcą, albumy ze zdjęciami, książki popularnonaukowe, Silesiana, tomiki poezji, bajki dla dzieci, powieści dla młodzieży, komiksy… Będzie tego, oj, będzie! Niezależnie od nazwiska autora, wielkości książki czy jej wartości sentymentalnej dla kupującego, mamy stałą cenę – 3 zł za egzemplarz. Odliczajcie gotówkę, szykujcie torby, plecaki i walizki, bo od nas z pustymi rękami na pewno nie wyjdziecie!

Warsztaty plastyczne dla dzieci

W piątek, 3 listopada, o godz. 11.00 w Forum, odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci „I ja mogę być bohaterem książki”, prowadzone przez Ewę Zielińską, autorkę ilustracji do książek „Tulipanka… i kolor pomarańczowy” Katarzyny Ducros i „Hania Baletnica” Jolanty i Niny Symonowicz. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy. W celu zapisania dzieci na zajęcia, prosimy o kontakt mailowy promocja@mbp.katowice lub telefoniczny 322 546 098, wewn. 112. Ewa Zielińska będzie również obecna na naszym bibliotecznym stoisku, gdzie po warsztatach, o godz. 12.30, podpisywać będzie wyżej wspomniane książki każdemu, kto o to poprosi.

Spotkania autorskie

Kolejnego dnia, tj. w sobotę 4 listopada, na naszym bibliotecznym stoisku gościć będziemy dwójkę bardzo popularnych autorów. O godz. 13.00 swoje książki będzie sprzedawał i podpisywał Michał Paweł Urbaniak, autor powieści „Doll Story”, „Lista nieobecności” oraz „Niestandardowi”. Z kolei o godz. 16.00 autografy rozdawać będzie Barbara Romer-Kukulska, autorka cieszącej się coraz większą popularnością książki „Klachy z Koszutki. Od familoków do bloków”.

Niedziela z kolei (5 listopada) upłynie pod znakiem spotkania autorskiego. O godz. 13.00, na Scenie Głównej, Anna Kajzer rozmawiać będzie z Agnieszką Majnusz i Alicją Stelmaszczyk o książce „Alicja w krainie potencjału”, będącej zapisem rozmowy obu pań. O tym kim są, czym się zajmują, przeczytacie na końcu tekstu.

Targi Książki w Katowicach
Targi Książki w Katowicach

Numer stoiska bibliotecznego nie jest nam jeszcze znany. Gdy tylko dostaniemy taką informację, przekażemy Wam. Zanotujcie sobie koniecznie, by spośród wszystkich wspaniałych wystawców targowych zajrzeć i do nas. Czekać będziemy z najnowszym Informatorem Kulturalnym na listopad, ulotkami i promocją nadchodzących u nas wydarzeń.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Czytaj również:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl