Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 13°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 140% 86%

Młodzież sprzątała tereny Rezerwatu Przyrody na Ochojcu

W piątek, 20 października w godzinach porannych odbyła się akcja sprzątania dzielnicy Piotrowice Ochojec. Organizatorem wydarzenia była Rada Dzielnicy nr 19 Piotrowice Ochojec. Działanie to koordynowała Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Dorota Ostrowicz. W akcji aktywnie uczestniczyli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 27 z osiedla Odrodzenia oraz licealiści z Szkolnego Koła Wolontariatu V Liceum w Katowicach Ochojcu, pod opieką Pani Monika Dudek. Wspólnie uporządkowano tereny Rezerwatu Przyrody Ochojec, w wyniku czego zebrano pełen kontener śmieci. Akcja ta została zorganizowana ze środków Budżetu Miasta Katowice oraz z rezerwy celowej Rady Dzielnicy nr 19 Piotrowice Ochojec. Po zakończeniu prac na uczestników wydarzenia czekała pieczona kiełbasa, pieczywo i woda mineralna.

„Ogromne podziękowania kieruję do uczniów i ich opiekunów, Pani Agnieszki Powolny i Pawła Jaszczurowskiego, którzy zawsze bardzo chętnie uczestniczą w podobnych działaniach, aktywizując przy tym młodzież.”

komentuje Dorota Ostrowicz, Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy nr 19 Piotrowice Ochojec

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl