Data:Niedziela, 14 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 18°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 18% 46%

Maraton Halloween w kinie Helios

Koniec października to szczególnie emocjonujący czas dla filmu, głównie za sprawą zbliżającego się święta strachów. Z tej okazji w kinach Helios odbędą się premierowe seanse horroru „Pięć koszmarnych nocy” oraz Maraton Halloween w dwóch odsłonach. To oczywiście nie wszystko! Każdy widz znajdzie coś dla siebie dzięki pełnemu najnowszych premier repertuarowi, a także wyjątkowych projektów i seansów specjalnych.

Pięć koszmarnych nocy

Na ekranach Helios zagości horror – „Pięć koszmarnych nocy”. Jego bohater, Mike, musi jak najszybciej znaleźć pracę, aby zachować prawo do opieki nad siostrą Abby. Zatrudnia się więc jako nocny stróż w opuszczonej restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. Miejsce od razu wydaje się mu dziwne, gdyż znajdują się w nim osobliwe roboty. Niedługo później okazuje się, że są one wyłącznie dekoracją, a lokal skrywa niepokojącą historię zniknięć dzieci. Mike razem z siostrą i miejscową policjantką, Vanessą, stają oko w oko ze złymi mocami i muszą przetrwać pięć najdłuższych nocy w ich życiu…

Spragnionym mocnych wrażeń sieć poleca tematyczną noc pełną horrorów. Maraton Halloween w tym roku odbędzie się w dwóch terminach – 27 i 31 października, jak i też z dwoma zestawami przerażających filmów do wyboru. Wśród nich znajdą się wyłącznie seanse premierowe oraz przedpremierowe. To będzie najstraszniejsze wydarzenie roku!

Psi Patrol: Wielki film

W nadchodzącym tygodniu zaplanowano także liczne seanse dla najmłodszych. „Psi Patrol: Wielki film” to kinowy przebój, opowiadający o szczeniakach z supermocami. Dzielne pieski muszą uratować Miasto Przygód przed złym Humdingerem!

Pati i klątwa Posejdona

Ponadto 28 i 29 października odbędą się przedpremierowe pokazy filmu „Pati i klątwa Posejdona”. Animacja ukazuje żądną przygód myszkę, która wraz z kotem próbuje ocalić miasto od gniewu boga mórz. Seansom towarzyszyć będą konkursy i zabawy.

Nasze magiczne Encanto i Kraina Lodu

W ten sam weekend do kin zawitają również dwa finałowe seanse jubileuszowego cyklu Disney100 – w sobotę na ekranach zagości „Nasze magiczne Encanto”. Ciepła historia rodziny Madrigal oraz zachwycające piosenki z filmu porwały kinomanów na całym świecie. Natomiast w niedzielę odbędą się pokazy kultowej „Krainy lodu”.

Różyczka 2

W repertuarze znajdzie się również pełna paleta innych gatunków filmowych. „Różyczka 2” to kontynuacja hitu, który przed laty podbił serca publiczności i krytyków. Trzymająca w napięciu fabuła ukazuje dalsze losy tytułowej bohaterki, jak również historię jej córki. Ta ostatnia robi karierę w polityce, jednak wracają do niej demony przeszłości…

Chłopi

Na ekranach znajdą się ponadto „Chłopi”, czyli ekranizacja powieści Władysława Reymonta zrealizowana w technice animacji malarskiej. Dzieje bohaterów ukazują ponadczasową problematykę, przez co przedstawione wątki są nadal niezwykle aktualne dla widzów. Film został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara.

Cézanne – portrety życia

W kinach Helios odbędą się także seanse dla miłośników sztuki, muzyki oraz sportu. „Cézanne – portrety życia” to nie tylko przybliżenie historii życia wybitnego artysty, lecz przede wszystkim możliwość wnikliwego przyjrzenia się nawet najdrobniejszym detalom jego dzieł.

The Eras Tour

Fani Taylor Swift nadal mogą obejrzeć porywający koncert „The Eras Tour” z najnowszego tournée piosenkarki. Podczas show widzowie będą mogli usłyszeć przeboje ze wszystkich dziesięciu albumów artystki z zapierającą dech w piersiach oprawą wizualną. 28 października fani sportowych emocji będą mogli obejrzeć elektryzujące El Clasico. Starcie FC Barcelona z Realem Madryt niezmiennie rozpala serca kibiców, a zobaczenie goli na wielkich ekranach pozwoli na doskonałą pomeczową analizę.

Dzięki naszemu partnerowi – Kina Helios w Libero Katowice mamy dla Państwa podwójne zaproszenie na seans pt.: „Fantastyczny Matt Parey”

30 października Helios zaprasza na cykl Kino Konesera, w ramach którego zostanie wyświetlony dokument „Fantastyczny Matt Parey”. Film przybliża fenomen Macieja Parowskiego – dziennikarza i pisarza z gatunku fantastyki. Widzowie będą mogli zapoznać się z jego biografią, którą opowiedzą jego bliscy oraz eksperci gatunku, a na ekranie pojawi się komiksowe alter ego Parowskiego.

Aby uzyskać podwójne zaproszenie należy odpowiedzieć pytanie:

Jaka osoba kryje się pod tytułową postacią filmu „Fantastyczny Matt Parey” ?

O przydzieleniu zaproszenia zdecyduje kolejność nadesłanych odpowiedzi, o czym poinformujemy Państwa pocztą e:mail.

Powodzenia !

  Masz ci los

  W czwartek, 2 listopada, na ekranach zagości cykl Kultura Dostępna. Kinomani będą mogli zobaczyć polską komedię w gwiazdorskiej obsadzie „Masz ci los”. Akcja filmu rozpoczyna się pogrzebem dziadka, lecz opłakująca go rodzina orientuje się, że zmarły trafił szóstkę na loterii. Problem w tym, iż został on pochowany wraz ze zwycięskim kuponem… Bliscy desperacko próbują go odzyskać, co staje się przyczyną komicznych sytuacji.

  Koniec października to przede wszystkim czas strachów, ale i porywających filmowych seansów w przeróżnych gatunkach! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.

  Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

  Dorota Żywica
  Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl