Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 103% 62%

Osiedle Franciszkańskie zyskało swojego BEBOKA!

Poznaj Francika

Już 25.10 na osiedlu Franciszkańskim powitamy nowego lokatora, który zamieszka na ulicy Książęcej 35, a będzie nim bebok Francik. Z tej okazji w imieniu organizatorów zapraszamy Was na uroczyste odsłonięcie Francika oraz dodatkowe atrakcje, które odbędą się w tym dniu m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach (filia nr 5), Przedszkolu i Żłobku Kreatywka oraz Manufakturze Pieczywa Maciuś.

Harmonogram wydarzenia:

  • 16.00 – 16.20 Uroczystość odsłonięcia beboka Francika (ul. Książęca 35, między budynkami I i II etapu)
  • 16.00 – 17.00 Kreatywne warsztaty dla dzieci z Przedszkolem i Żłobkiem Kreatywka
  • 17.00 – 18.00 „Zabawy ze sztuką” – warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Filia nr 5 (ul. Braci Mniejszych 2)

Ponadto:

  • W tym dniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach (filia nr 5) oraz Przedszkolu i Żłobku Kreatywka (wg godzin otwarcia wymienionych placówek) będzie czekał słodki poczęstunek od beboka Francika
  • Zachęcamy również do zakupów z 20% rabatem w Manufaktura Pieczywa Maciuś (ul. Książęca 35B) na hasło: FRANCIK. Rabat obowiązuje tylko w dniu 25.10 • Konkurs dla najmłodszych „Mój bebok Francik” – narysuj swoją wizję beboka Francika dowolną techniką plastyczną i wygraj album Grzegorza Chudego „Bebok w wielkim mieście” oraz atrakcyjne gadżety.

Źródło: Osiedle Franciszkańskie

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl