Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 25°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 91%

Megi i Murzyn szukają dobrych domów i odpowiedzialnych opiekunów

Adoptując pieska ze schroniska czy fundacji zmniejszamy bezdomność, robimy miejsce dla kolejnych poszkodowanych przez los zwierzaków. Historie schroniskowych zwierząt są najróżniejsze. Czasem są to psy, które miały już dom, zaznały ciepła i miłości. Straciły to, bo albo znudziły się swoim opiekunom, albo z jakichś powodów nie mogli się oni dalej zajmować zwierzęciem. Taki piesek wyrwany z domu i wszystkiego co znał, trafiający do schroniska, zamknięty w klatce przeżywa niewiarygodny stres. Wiele zwierząt popada wówczas w apatię, która niekiedy kończy się dla nich śmiercią. Dając dom stworzeniu, które straciło wszystko, łącznie z nadzieją, wysyłamy w świat ogromną dawkę dobra. Opiekunowie z fundacji czy schroniska odczują radość i ulgę. Są oni często bardzo zżyci ze swoimi podopiecznymi i znalezienie dla nich szczęśliwego domu jest świętem. Adoptując bezdomnego psiaka– dajemy dobry przykład innym.

Megi i Murzyn szukają dobrych domów i odpowiedzialnych opiekunów. Obecnie mieszkają w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Megi

Megi to około 3 letnia suczka.
Kochana, radosna i z ogromem energii. W Megi drzemie spory potencjał. Przyszły opiekun musi być gotowy na pracę z nią. Konieczna nauka zostawania samej w domu (możliwy lęk separacyjny) i socjalizacja w nowym otoczeniu. Megi mieszka w schronisku 2 lata. Potrzebuje nauczyć się w domu wszystkiego od nowa. To wszędobylska sunia, ale czasami nowe sytuacje ją przytłaczają. Zabiega o kontakt skacząc – nad czym pracujemy. Nie polecana do kotów i psów oraz dzieci poniżej 5 r.ż. Uwielbia hasanie z zabawkami po wybiegu. Megi dobrze chodzi na smyczy, reaguje na wyuczone komendy (np. do mnie, masz, czekaj, zejdź) i swoje imię, nawiązuje silną więź z opiekunem. Uczymy się oddawania przedmiotów. Schronisko dostarcza wiele bodźców, w których ciężko jej się skupić. Jednak mimo to, wiele osiągnęła. Szuka przede wszystkim domu aktywnego, cierpliwego, konsekwentnego, który będzie zdawał sobie sprawę, że w domu jeszcze czeka pewien proces z nauką i wychowaniem. To cudowna sunia, która potrzebuje przewodnika. Obowiązują spacery zapoznawcze i wizyta przedadopcyjna. Megi chodzi w kagańcu ze względu na problemy jelitowe. Musi pilnować diety i nie może zjadać niczego z ziemi.

Kontakt w sprawie adopcji: Ola 797 485 577

Murzyn

Murzynek to piesek przed kolano, dla którego wiek to tylko liczba. Ma w sobie spore pokłady energii, dlatego uwielbia spędzać czas na wybiegu, gdzie może bawić się jak szczeniak i biegać za piłką. Jest w trakcie nauki podstawowych komend, a chętnie uczy się za smaczki. Na spacerach nie ciągnie na smyczy i słucha się opiekuna. Do mijanych psów ma neutralne podejście, nie podbiega i nie wymusza kontaktu. Ciekawi go nowe otoczenie, a ruch uliczny nie jest mu straszny. To łagodny pies, lubi towarzystwo ludzi w tym dzieci. Murzynek często szczeka, w różnych sytuacjach: podczas spacerowania, zatrzymania się w miejscu, zabawy lub gdy chce zwrócić na siebie uwagę opiekuna. Są jednak momenty, kiedy potrafi się na chwilkę wyciszyć. Przyszły właściciel musi wykazać się cierpliwością i być nastawiony na pracę nad tym problemem.

Przed adopcją wymagane są spacery zapoznawcze.

Kontakt w sprawie adopcji:
Milena 733 866 339
(w razie nieodebrania telefonu, proszę zostawić SMS z imieniem psa )

Źródło:

https://www.blog.pomoc.pl/

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl