Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 23°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 133% 66%

Nowy rok i nowe, porywające filmy w kinach Helios

Rok 2024 już od pierwszych dni przywita kinomanów dawką pozytywnych, filmowych emocji. W nadchodzącym tygodniu na ekranach zadebiutują dwa tytuły dla całej rodziny: „Akademia Pana Kleksa” i „Wyfrunięci”. Ponadto w kinach czekają także niezmiennie uwielbiane cykle oraz seanse specjalne, takie jak Kino Konesera czy Kultura Dostępna.

Akademia Pana Kleksa

Wyczekiwaną styczniową premierą jest z pewnością „Akademia Pana Kleksa” – ekranizacja bajki Jana Brzechwy i nowa wersja słynnego filmu z lat 80., na którym wychowało się pokolenie kinomanów. Tym razem tytuł zyska powiew świeżości, dzięki czemu może spodobać się zarówno młodym widzom, jak i starszej widowni. Film z gatunku fantasy opowiada o Adzie, pozornie zwykłej dziewczynce, która trafia do tytułowej Akademii. Poznaje tam świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Szalony pedagog, Ambroży Kleks, pomaga jej rozwinąć swoje umiejętności, jak również pomaga w rozwikłaniu największej rodzinnej tajemnicy. W roli głównej fenomenalny Tomasz Kot, a na ekranach pojawi się także poprzedni odtwórca postaci, Piotr Fronczewski, tym razem już w innej roli…

Wyfrunięci

Do kin zawita również nowa animacja – „Wyfrunięci”, za którą stoją twórcy takich przebojów jak „Minionki” czy „Super Mario Bros.”. Teraz bohaterami produkcji jest rodzina Mallardów, czyli kaczek osiadłych w Nowej Anglii. Spokojne życie na stawie zaczyna jednak zamieniać się w rutynę, którą pragnie przełamać mama, Pam. Budzi się w niej zew przygody i chce pokazać dzieciom wielki świat. Kiedy w ich okolicy pojawia się migrująca rodzina kaczek z ekscytującymi opowieściami o odległych miejscach, Pam przekonuje męża do wyruszenia w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę! Szalony pomysł staje się rzeczywistością, a rodzina zmienia swoje życie dzięki nowemu wyzwaniu! W wybranych kinach film będzie wyświetlany również z ukraińskim dubbingiem.

Aquaman i zaginione królestwo

W Heliosie widzowie mogą obejrzeć także inne gorące nowości, do których należy „Aquaman i zaginione królestwo”. Kontynuacja przeboju o podwodnym świecie ukazuje bohatera w krytycznym momencie – nad Atlantydę nadciąga bowiem złowroga siła Czarnej Manty… Aquaman musi zawrzeć sojusz ze swoim przyrodnim bratem, Ormem, aby uniknąć katastrofy. W warszawskim kinie sieci tytuł będzie dostępny w ukraińskiej wersji językowej.

Wonka

W niecodzienną rzeczywistość magii przenosi również film „Wonka”, opowiadający o słynnym wytwórcy czekolady, znanym z literatury dla najmłodszych. Młody cukiernik pragnie otworzyć swój pierwszy sklep, jednak napotyka na swojej drodze wiele trudności. Radzi sobie z nimi jednak dzięki swojej pasji, uporowi i czarowi najpyszniejszej czekolady. W niektórych kinach tytuł będzie można obejrzeć także w języku ukraińskim.

Ferrari

Natomiast propozycją opartą na faktach jest film biograficzny „Ferrari”, przybliżający najtrudniejsze momenty z życia Enzo Ferrariego. W jednym roku jego problemy zawodowe i osobiste krzyżują się ze sobą, a wytwórnia samochodów Ferrari znajduje się na granicy bankructwa. Bohater decyduje się więc postawić wszystko na jedną kartę i wystawia swoich zawodników do piekielnie trudnego wyścigu, Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na uratowanie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego…

Początek roku to doskonały moment na pozytywną wizytę w kinie! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Czytaj również:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl