Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 26°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 85%

Ekscytujący koniec roku w kinach Helios!

Przełom roku to czas podsumowań, zabawy sylwestrowej oraz nowych postanowień. Jednym z nich może być częstsze chodzenie do kina Helios, szczególnie, że od 29 grudnia na ekranach gościć będzie wiele hitów wartych zobaczenia! Sieć zaprasza na przedpremierowe pokazy „Akademii Pana Kleksa” oraz animacji „Wyfrunięci”, premierowe seanse biograficznej produkcji „Ferrari”, a także liczne projekty specjalne!

Akademia Pana Kleksa

To kultowy tytuł przedstawiony w zupełnie nowej odsłonie. Ada Niezgódka trafia do tytułowej Akademii, by poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego profesora Ambrożego Kleksa, rozwija swoje umiejętności oraz wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać rodzinną tajemnicę… Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawia swoją treścią oraz formą do najmłodszych, ale i wchodzi w dialog ze starszymi widzami. Przedpremierowe projekcje odbędą się w dniach 29 grudnia – 1 stycznia.

Wyfrunięci

W tym samym terminie, Helios zaprasza także na przedpremierowe pokazy bajki „Wyfrunięci”. Rodzina kaczek mieszka spokojnie w Nowej Anglii. W mamie budzi się jednak zew przygody i rusza z mężem oraz dziećmi w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę! To wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny, przygodzie i możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu. Podczas ostatniego weekend roku, o godzinie 10 i 12:15 odbędą się też specjalne seanse tej produkcji poprzedzone licznymi konkursami.

Ferrari

Z kolei miłośników szybkich samochodów i ponadczasowej motoryzacji Helios zaprasza na premierowe pokazy filmu „Ferrari”. Założyciel słynnej wytwórni samochodów Enzo Ferrari znajduje się na zakręcie zawodowym i życiowym. Na jego małżeństwie ciąży trauma po stracie syna, a biznesowi grozi bankructwo. Jedyną drogą do uratowania firmy jest zwycięstwo w śmiertelnie trudnym wyścigu, Mille Miglia… Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

Aquaman i zaginione królestwo

Na ekranach wszystkich kin sieci wyświetlany będzie także sequel „Aquaman i zaginione królestwo”. Kontynuacja światowego przeboju ukazuje tytułowego bohatera w krytycznym momencie – musi za wszelką cenę obronić Atlantydę przed Czarną Mantą. Wróg staje się potężniejszy niż kiedykolwiek… Aby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla. Obaj muszą zapomnieć o dawnych urazach, żeby ocalić świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

Wonka

Kolejnym tytułem zasługującym na uwagę widzów jest „Wonka” – magiczny film dla całej rodziny, przybliżający początki tytułowego bohatera w wytwarzaniu słodkości. Młodzieniec pragnie otworzyć własny sklep z czekoladą, jednak zderza się z bezdusznym prawem i sojuszem konkurencyjnych cukierników. Inspiracją filmu jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, jednej z najlepiej sprzedających się książek dla dzieci wszech czasów.

Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu

Wielbiciele André Rieu, w dniach 31 grudnia i 1 stycznia, będą mogli wziąć udział w retransmisji najnowszego koncertu mistrza walca: „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”. Maestro wraz
z Orkiestrą Johanna Straussa zaprezentuje najpiękniejsze piosenki i kolędy, a także tradycyjne walce. André Rieu zamieni lokalną salę koncertową w śnieżną krainę, by zaserwować amatorom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw świątecznych przebojów.

Lęk

W Nowy Rok warto udać się do kin Helios na dramat „Lęk” wyświetlany w ramach projektu Kino Konesera. Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich. W rolach głównych: Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Adrian Kłos.

Uśmiech losu

Na czwartek, 4 stycznia, zaplanowany jest seans romansu „Uśmiech losu” (cykl Kultura Dostępna). Andrzej przybywa na grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Rozczarowany tym, co zastał na miejscu, postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan komplikuje się, kiedy chłopak poznaje piękna Greczynkę…

Szczegóły dotyczące seansów w aktualnym repertuarze dostępne są na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Czytaj również:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl