Data:Piątek, 1 Marca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 8°C Stan powietrza na osiedlu: Bardzo dobre 34% 29%

Kurtyna wodna na Kokocińcu

Podobnie jak w ubiegłym roku zwróciliśmy się do Prezydenta Miasta Katowic Marcina Krupy oraz Prezesa Katowickich Wodociągów Stanisława Krusza z pisemną prośbą dotyczącą montażu kurtyny wodnej w okresie letnim na osiedlu Kokociniec w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 67 w Katowicach, w dzielnicy Ligota-Panewniki.

Delikatna wodna mgiełka, która wydobywa się z kurtyny wodnej pozwoli okolicznym mieszkańcom przetrwać uporczywe upały, które towarzyszą nam w okresie letnim. Dodatkowo daje ogromną radość najmłodszym, które wakacje spędzają na naszych osiedlach. Zaproponowana w ubiegłym roku lokalizacja montażu kurtyny wodnej przy Szkole Podstawowej nr 67 sprawdziła się, dlatego ponownie wskazaliśmy to miejsce.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl