Data:Wtorek, 6 Grudnia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 62% 53%

Kurtyna wodna na Kokocińcu

Podobnie jak w ubiegłym roku zwróciliśmy się do Prezydenta Miasta Katowic Marcina Krupy oraz Prezesa Katowickich Wodociągów Stanisława Krusza z pisemną prośbą dotyczącą montażu kurtyny wodnej w okresie letnim na osiedlu Kokociniec w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 67 w Katowicach, w dzielnicy Ligota-Panewniki.

Delikatna wodna mgiełka, która wydobywa się z kurtyny wodnej pozwoli okolicznym mieszkańcom przetrwać uporczywe upały, które towarzyszą nam w okresie letnim. Dodatkowo daje ogromną radość najmłodszym, które wakacje spędzają na naszych osiedlach. Zaproponowana w ubiegłym roku lokalizacja montażu kurtyny wodnej przy Szkole Podstawowej nr 67 sprawdziła się, dlatego ponownie wskazaliśmy to miejsce.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego