Data:Wtorek, 23 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 91% 177%

Kiermasz świąteczny Bezpiecznej Twierdzy

Fundacja Index do Przyszłości zaprasza mieszkańców na drugi już kiermasz świąteczny Bezpiecznej Twierdzy, który odbędzie się w ramach Dnia Choinki na Osiedlu Franciszkańskim, w piątek 11 grudnia w godzinach 16.00-18.30.
Na kiermaszu będzie można zakupić przetwory i pierniczki z przepisu i wypieku naszych seniorów z klubu seniora, a także wspaniałe, kolorowe rękodzieło ich autorstwa – bombki, zawieszki choinkowe, wieńce-stroiki itp. Wszystkie cegiełki, którymi nas obdarujecie, przeznaczymy na nasz program „Posiłek dla Seniora”, czyli ciepłe, domowe obiady, które od stycznia będzie można gotować i dostarczać potrzebującym seniorom z naszej dzielnicy.

Fundacja Index do Przyszłości dla seniorów gotuje już od 2 lat, jednak do końca grudnia tego roku może realizować tę formę pomocy dzięki dotacji z Unii Europejskiej. Niestety od stycznia 2021 tego dofinansowania zabraknie, a seniorzy wciąż będą w potrzebie, dlatego mamy nadzieję, że wspólnie z mieszkańcami Ligoty-Panewnik i okolic uda się kontynuować to wsparcie i zaprosić seniorów do naszego stołu.

Przekazanie darowizny na rzecz organizacji, która zajmuje się działalnością pożytku publicznego, to nie tylko wyraz naszego zaangażowania w budowanie społeczeństwa obywatelskiego, ale również dobry sposób na to, by zapłacić niższy podatek.
Warto skorzystać z tej ulgi i wsparcie akcji „Posiłek dla Seniora”, w ramach której od stycznia 2021 roku ponownie będzie można zaprosić potrzebujących seniorów z naszej dzielnicy i okolic do naszego stołu. Tylko dzięki darczyńcom uzbierane środki pozwolą na przygotowanie dla nich ciepłych, domowych obiadów.


Zachęcamy Państwa do wpłat darowizn bezpośrednio na konto fundacji,
by odliczyć ją od podatku:
45 1160 2202 0000 0002 9323 3904
Tytuł przelewu: „Darowizna – Posiłek dla Seniora”

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl