Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 62%

Emocjonujący repertuar kin Helios

Nadchodzący tydzień przyniesie dawkę różnodnych kinowych doznań! Widzowie mogą spodziewać się wyczekiwanej premiery animacji „W głowie się nie mieści 2”, jak również specjalnych seansów pierwszego odcinka nowego sezonu serialu HBO Original „Ród smoka”. Na wielkich ekranach zagoszczą też sportowe emocje za sprawą transmisji meczów UEFA EURO 2024 oraz wyjątkowe cykle tematyczne.

W głowie się nie mieści 2

„W głowie się nie mieści 2” to kontynuacja przeboju od Disney i Pixar, dzięki której widzowie będą mogli poznać dalsze losy Riley. W życiu świeżo upieczonej nastolatki wszystko szybko się zmienia, a grono Emocji znacznie się powiększa. Do Radości, Smutku, Złości, Strachu i Odrazy dołączają między innymi Obawa i Wstyd. To dopiero początek kłopotów, bo między Emocjami dochodzi do konfliktów, które znacząco wpływają na kształtującą się osobowość dziewczyny… Do kin warto wybrać się tym bardziej, że pierwsza część stała się jedną z najwyżej ocenianych animacji poprzedniej dekady.

Ród smoka

W poniedziałek, 17 czerwca, na wielkich ekranach odbędą się wyjątkowe projekcje – tym razem nie chodzi o premierę filmu, lecz serialu! Popularna seria HBO Original „Ród smoka” powraca z kontynuacją opowieści o historii rodu Targaryenów. Sieć kin Helios, dzięki współpracy z platformą Max, jako jedyna wyświetli pierwszy odcinek wyczekiwanej produkcji podczas bezpłatnych seansów. Aby otrzymać zaproszenia, wystarczy dokonać rejestracji na stronie: rodsmoka.helios.pl do 14 czerwca, a następnie jak najszybciej odebrać je w kasie kina – liczba miejsc jest ograniczona.

Garfield

W repertuarze na nadchodzący tydzień znalazły się także liczne tytuły dla najmłodszych. Animacja „Garfield”, czyli kolejna odsłona przygód najsłynniejszego ekranowego kota, już stała się hitem! Film ukazuje dzieciństwo bohatera, jak również jego spotkanie z dawno niewidzianym ojcem. Rodzic z miejsca wciąga syna do udziału w zabawnym napadzie…

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

Inną propozycją dla kinomanów w każdym wieku jest „Jurek Maskonurek: Misja Puffinów”. Tytułowa postać wraz z grupą przyjaciół to ptaki, zamieszkujące północną krainę – Tajgogród. Razem muszą powstrzymać nikczemnego morsa, Otto von Arktusa, przed zatruwaniem Arktyki, a także ocalić mieszkańców i przyrodę.

Basia. Jestem w sam raz

To z kolei polska produkcja dla dzieci, przedstawiająca energiczną dziewczynkę – bohaterkę lubianego cyklu książek. Optymistyczna bajka pokazuje, że każdy dzień może być okazją do nauki, jak też do przeżywania niesamowitych przygód. Basia pójdzie na zakupy, spędzi dzień na placu zabaw oraz zorganizuje urodziny w muzeum. Ponadto w niedzielę, 16 czerwca, we wszystkich kinach odbędą się Filmowe Poranki. Tym razem w ramach cyklu zostanie wyświetlony zestaw odcinków serialu „Barbapapa”, natomiast seanse poprzedzą konkursy dla młodych widzów.

Bad Boys: Ride or Die

Wśród wyświetlanych aktualnie filmów kinomani mogą odnaleźć różnorodne filmowe gatunki. „Bad Boys: Ride or Die” to kontynuacja przygód duetu policjantów z Miami. Marcus i Mike chcą oczyścić imię kapitana Howarda, który został niesłusznie oskarżony o współpracę z kartelem narkotykowym. Tropiąc spisek, sami wpadają w tarapaty – ścigają ich gangsterzy, jak również inni policjanci…

The Watchers

Na wielkich ekranach wyświetlany jest też horror „The Watchers”, przybliżający przeżycia uwięzionych w dziewiczej, irlandzkiej puszczy. Grupa jest nieustannie śledzona przez tajemnicze stworzenia.

Furiosa: Saga Mad Max

Widzowie nadal mogą zapoznać się z produkcją „Furiosa: Saga Mad Max”, ukazującą młodość imperator Furiosy – jej porwanie, a następnie drogę do zemsty i powrót do domu. Tytuł cieszy się wysokimi ocenami od krytyków i zachwyca widowiskowymi efektami specjalnymi. Ponadto w sobotę, 15 czerwca, w kinach odbędą się specjalne pokazy dokumentalnego filmu o tematyce religijnej – „Wolni. Podróż do wnętrza”, przedstawiającego życie w klasztorach zamkniętych.

UEFA EURO 2024 zbliżają się wielkimi krokami, a w wybranych kinach Helios będzie można śledzić na żywo mecze z udziałem biało-czerwonych! Już w niedzielę, 16 czerwca polska reprezentacja zagra pierwsze spotkanie z Holandią. Również ukraińscy kibice znajdą coś dla siebie, gdyż 17 czerwca w niektórych lokalizacjach odbędzie się transmisja meczu Rumunia-Ukraina.

Do granic

W nadchodzącym tygodniu nie zabraknie lubianych spotkań filmowych. W poniedziałek, 17 czerwca, na wielkich ekranach zagości Kino Konesera z hiszpańskim thrillerem „Do granic”. Diego i Elena chcą rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych, jednak zostają zatrzymani na lotnisku…

Zielona granica

W czwartkowe popołudnie, 20 czerwca widzowie będą mogli nadrobić seans najnowszego filmu Agnieszki Holland „Zielona granica” w ramach cyklu Kultura Dostępna. Ta poruszająca produkcja uświadamia, że każdy może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.

Dzięki naszemu partnerowi – Kina Helios w Libero Katowice mamy dla Państwa podwójne zaproszenia na wybrane seanse:

 • Filmowe Poranki: Barbapapa, cz.1, 16.06.202r, g.10:30
 • Kino Konesera: Do granic, 17.06.2024, g.18:00
 • Kultura Dostępna: Zielona granica, 20.06.2024, g.18:00

Aby uzyskać podwójne zaproszenie należy wypełnić poniższy formularz i odpowiedzieć na jedno pytanie wybranego przez siebie seansu:

 • Wymień nazwy bajek, które będą prezentowane podczas Filmowych Poranków w dniu 16.06.2024r
 • Gdzie były kręcone zdjęcia do filmu pt. ” Do granic” ?
 • Wskaż trzy nagrody i nominacje, które otrzymał film pt.: „Zielona Granica”.

  O przydzieleniu zaproszeń zdecyduje kolejność poprawnie nadesłanych odpowiedzi, o czym poinformujemy Państwa pocztą e:mail.

  Warunkiem otrzymania podwójnego zaproszenia jest również udostępnienie publikacji w mediach społecznościowych FB.

  Powodzenia !

  Sponsorem zaproszeń jest Kino Helios.

  Aktualizacja, 15.06.2024r, g.17.16

  Podwójne zaproszenie na niedzielny seans pt.” Barbapapa” wygrał Pan Maciej. Gratulujemy !

  Aktualizacja, 15.06.2024r, g.21.13

  Podwójne zaproszenie na poniedziałkowy seans pt.” Do granic” wygrała Pani Agnieszka. Gratulujemy !

  Aktualizacja, 18.06.2024r, g.21.59

  Podwójne zaproszenie na czwartkowy seans pt.” Zielona Granica” wygrał Pan Grzegorz. Gratulujemy !

  Szczegóły dotyczące seansów oraz bilety można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

  Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

  Dorota Żywica
  Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl