Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 91%

Moc premier i projektów w kinach Helios

Czerwiec będzie czasem porywających nowości dla kinomanów o różnorodnych gustach. W najbliższym tygodniu w repertuarze Heliosa pojawi się aż pięć emocjonujących premier: „Bad Boys: Ride or Die”, „The Watchers”, „Basia. Jestem w sam raz”, „Jurek Maskonurek” oraz „W głowie się nie mieści 2”. Sieć kin przygotowała również wyjątkowe seanse pierwszego odcinka nowego sezonu serialu HBO Original „Ród smoka”, na które rejestrować można się już teraz! W cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie polski kandydat do Oscara – „Chłopi”.

Bad Boys: Ride or Die

To porywający film akcji i kontynuacja dobrze znanej widzom serii o przygodach policjantów z Miami. Główni bohaterowie, Marcus i Mike (w tych rolach niezmiennie Martin Lawrence i Will Smith) próbują oczyścić imię kapitana Howarda, niesłusznie oskarżonego o przestępstwa związane z narkotykami. Tropiąc zawiły spisek, sami zostają w niego wciągnięci, przez co znajdują się na celowniku karteli, jak również ścigają ich koledzy po fachu…

The Watchers

Na ekranach zagości także wbijające w fotel kino grozy w postaci produkcji „The Watchers”. Mina gubi się w wielkiej, dziewiczej puszczy w zachodniej Irlandii. Kiedy bohaterka znajduje schronienie, nieświadomie razem z trzema innymi nieznajomymi wpada w pułapkę. Grupa jest nieustannie śledzona i prześladowana przez tajemnicze stworzenia, których nie widać, lecz one widzą wszystko…

Basia. Jestem w sam raz

Wśród nowości znajdą się również wspaniałe produkcje dla dzieci. „Basia. Jestem w sam raz” to polska animacja o energicznej bohaterce, która swoim entuzjazmem zaraża wszystkich! Film ukazuje różnorodne przygody dziewczynki, mające edukacyjne walory dla młodej publiczności. Basia pójdzie na zakupy, spędzi dzień na placu zabaw, a także zorganizuje urodziny w muzeum.

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

To kolejna propozycja dla najmłodszych. Film animowany przedstawia perypetie Jurka Maskonurka, czyli malutkiego ptaszka, wraz z czwórką jego przyjaciół. Zgrana grupa musi stawić czoła morsowi, Otto von Arktusowi, który dąży do panowania nad całą krainą Tajgogrodu. Nikczemny bohater używa przy tym maszyn zatruwających Arktykę. Puffiny muszą walczyć o przyrodę i mieszkańców Tajgogrodu. Teraz dzięki swoim nowym zdolnościom zaprowadzą ład i porządek w swojej krainie.

W głowie się nie mieści 2

Od środy, 12 czerwca na wielkich ekranach zagości wyczekiwana kontynuacja hitu od Disney i Pixara – „W głowie się nie mieści 2”. Riley, świeżo upieczona nastolatka, przeżywa zmiany w swoim życiu, a grono Emocji się powiększa. Do Radości, Smutku, Złości, Strachu i Odrazy dołączają między innymi Obawa i Wstyd. To dopiero początek kłopotów, bo między Emocjami dochodzi do konfliktów!

Garfield

W ostatnim czasie inna animacja zdążyła już podbić serca najmłodszych – mowa o filmie „Garfield”, który przybliża okres dzieciństwa najsłynniejszego ekranowego kota. Bohater stracił wtedy kontakt z ojcem, jednak po latach spotykają się oni w nietypowych okolicznościach. Rodziny mogą wybrać się też na film „Istoty fantastyczne”, którego fabuła skupia się na ratowaniu wymyślonych przyjaciół dzieci i znajdowaniu im nowego domu.

Furiosa: Saga Mad Max

Ponadto w repertuarze znalazła się produkcja „Furiosa: Saga Mad Max”, ukazująca młodość Imperator Furiosy. Bohaterka zostaje porwana, a następnie walczy o przetrwanie i pomszczenie śmierci matki. Z kolei horror „Puchatek: Krew i miód” to przerażająca kontynuacja przeboju, w którym dobrze znana postać występuje w mrocznej odsłonie… Pozycja przeznaczona dla widzów lubiących się bać!

Królestwo zwierząt

Jak co tydzień do Heliosa zawitają także projekcje w ramach specjalnych cykli. Dwukrotnie odbędą się seanse Kina Konesera – w niedzielę, 9 czerwca zostanie wyświetlona francuska produkcja science fiction „Królestwo zwierząt”, opowiadająca o epidemii mutacji genetycznych.

Powoli


Następnego dnia, 10 czerwca, widzowie będą mogli zobaczyć litewski dramat „Powoli”. W czwartek, 13 czerwca w ramach cyklu Kultura Dostępna na ekranach znajdzie się polski przebój „Chłopi”. Zrealizowany w technice animacji malarskiej tytuł zachwyca odwzorowaniem zmieniającej się natury i malarstwa Młodej Polski.

Ród smoka

Helios, we współpracy z platformą streamingową Max, przygotował wyjątkowe wydarzenie dla fanów uniwersum George’a R.R. Martina. 17 czerwca odbędą się seanse pierwszego odcinka nowego sezonu serialu HBO Original „Ród smoka”. Uczestnictwo w specjalnych pokazach będzie bezpłatne – wystarczy zarejestrować się na stronie rodsmoka.helios.pl do 14 czerwca, a następnie odebrać bilety w kasie kina wybranego w formularzu. Warto się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Dzięki naszemu partnerowi – Kina Helios w Libero Katowice mamy dla Państwa podwójne zaproszenia na wybrane seanse:

 • Kino Konesera: Królestwo zwierząt, 9.06.2023, g.16:00
 • Kino Konesera: Powoli, 10.06.2024, g.18:00
 • Kultura Dostępna: Chłopi, 13.06.2024, g.18:00

Aby uzyskać podwójne zaproszenie należy wypełnić poniższy formularz i odpowiedzieć na jedno pytanie wybranego przez siebie seansu:

 • Wskaż miejsca, gdzie kręcono zdjęcia do filmu pt.: „Królestwo Zwierząt”.
 • Gdzie i kiedy odbyła się polska premiera filmu pt.: „Powoli” ?
 • Wskaż trzy nagrody i nominacje, które otrzymał film pt.: „Chłopi”.

  O przydzieleniu zaproszeń zdecyduje kolejność poprawnie nadesłanych odpowiedzi, o czym poinformujemy Państwa pocztą e:mail.

  Warunkiem otrzymania podwójnego zaproszenia jest również udostępnienie publikacji w mediach społecznościowych FB.

  Powodzenia !

  Sponsorem zaproszeń jest Kino Helios.

  Szczegóły dotyczące najbliższych seansów i bilety na czerwcowe nowości można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

  Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

  Dorota Żywica
  Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl