Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 20°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 109% 57%

Dwie gorące premiery od piątku w kinach Helios

W nowym repertuarze kin Helios nie mogło zabraknąć najbardziej wyczekiwanych blockbusterów tego roku! Już od piątku widzowie będą mogli oglądać premierowe pokazy filmu „Barbie” oraz „Oppenheimer”. Ponadto na fanów Toma Cruise’a czeka „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1”, a na wielbicieli animacji: „Między nami żywiołami”, „MAVKA i Strażnicy Lasu” oraz „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”.

„Barbie”

Pierwszy film w aktorskiej wersji stworzony po ponad 40 animacjach, to komedia oparta na kultowych lalkach firmy Mattel. Mimo że szczegóły fabuły wciąż pozostają zagadką, wiadomo, że tytuł utrzymany jest w satyrycznej konwencji, a opowiadać będzie o przygodach słynnej lalki po wyrzuceniu z Barbielandu – bohaterka grana przez Margot Robbie okaże się niewystarczająco idealna, by mieszkać w tej baśniowej krainie. Wraz z wiernym Kenem będzie więc musiała poradzić sobie w prawdziwym świecie.

„Oppenheimer”

Kolejną nowością na ekranach sieci jest film biograficzny „Oppenheimer”. Robert Oppenheimer
w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową, Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów…

„MISSION: IMPOSSIBLE – Dead Reckoning Part 1”

Moc filmowych emocji zapewni także „MISSION: IMPOSSIBLE – Dead Reckoning Part 1”. Ethan Hunt i jego zespół wyruszają na najniebezpieczniejszą jak dotąd misję: mają wytropić nową broń, która zagraża całej ludzkości, zanim wpadnie w niepowołane ręce. Gdy stawką jest kontrola nad losami świata, a mroczne siły z przeszłości Ethana są coraz bliżej, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie może być ważniejsze od jego misji – nawet życie tych, na których najbardziej mu zależy.

„Między nami żywiołami”

Helios zaprasza także na kino familijne! Animacja „Między nami żywiołami” Disneya i Pixara to pełnometrażowy film opowiadający o Mieście Żywiołów, gdzie obok siebie mieszkają przedstawiciele czterech nacji – Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. Iskra – twarda, wygadana i wybuchowa dziewczyna – zaprzyjaźnia się z pogodnym, choć nieco ciapowatym i łzawym Wodkiem… Nowa znajomość zmusza ją do zrewidowania poglądów na życie!

„MAVKA i Strażnicy Lasu”

Kolejną propozycją dla rodzin jest „MAVKA i Strażnicy Lasu”. Wróżka Mavka i muzykant Łukasz stają się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwita jak czarodziejski kwiat. Sielankę burzy próżna i chciwa księżniczka, która postanawia wykraść źródło życia strzeżone przez Mavkę. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu…

„Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film”

Najmłodszych widzów ucieszą również seanse animacji „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film”. Kiedy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi czarną magią, do walki z nim staje Marinette, nastolatka przemieniona w superbohaterkę – Biedronkę. Dziewczyna łączy siły z charyzmatycznym obrońcą sprawiedliwości – Czarnym Kotem. Kiedy sekrety Biedronki i Czarnego Kota połączą się,
a serca zaczną bić jednym rytmem, niezwykły duet zjednoczy się, by pokonać Władcę Ciem i ocalić miasto. Helios zachęca widzów do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest voucher na rodzinną wycieczkę do Paryża śladami bohaterów – szczegóły na www.helios.pl/biedronka.

Z okazji wakacji sieć przygotowała dla widzów także konkurs „Filmowe lato z nagrodami”, w którym do wygrania jest aż sto zestawów kinomana (dwa bilety na dowolny film oraz zestaw barowy dla dwojga). Aby zawalczyć o nagrody, należy wypełnić zgłoszenie konkursowe znajdujące się na stronie www.helios.pl/lato, załączyć skan biletu oraz w kreatywny sposób opisać swoją wakacyjną przygodę używając przy tym tytuły trzech wybranych filmów. Akcja trwa do końca sierpnia!

Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze znaleźć można na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz kasach kinowych sieci w całej Polsce. Kupując bilet wcześniej widzowie mogą zaoszczędzić więcej w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 302 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl