Data:Piątek, 23 Lutego 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 8°C Stan powietrza na osiedlu: Bardzo dobre 34% 29%

Wakacyjne zwiedzanie zakamarków NOSPR

Wakacje w mieście?

NOSPR zaprasza do zwiedzania jednego z najbardziej efektownych i zadziwiających architektonicznie miejsc w regionie, cieszącego się najdoskonalszą akustycznie salą koncertową nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

To wyjątkowa okazja, aby obejrzeć razem z nami niezwykłe przestrzenie wewnątrz budynku – przyjrzeć się monumentalnej bryle z barwionego betonu, która kryje salę koncertową na 1800 miejsc, a od niedawna także organy z tysiącami piszczałek!

Czy wiecie, dlaczego ma tak dobrą akustykę?

To za sprawą bocznych, imitujących fale ścian, które rozpraszają dźwięk właśnie dzięki specyficznemu rzeźbieniu powierzchni. Balustrady z kolei odpowiedzialne są za ukierunkowanie odbić dźwięku. Powierzchnia segmentów została wybarwiona na kolor przypominający tradycyjne instrumenty drewniane, a inspiracją były… skrzypce Stradivariusa. Dominującym materiałem jest drewno brzozowe, zastosowane również w balustradach, a także fornir wykonany z czeczotu (odmiany drewna brzozowego).

Na zwiedzanie z przewodnikiem NOSPR zaprasza dorosłych i dzieci od 8 roku życia. Jeśli chcielibyście odwiedzić niedostępne dla publiczności na co dzień części budynku, poznać ciekawostki o siedzibie NOSPR i dowiedzieć się więcej na temat organizacji pracy orkiestry, zarezerwujcie sobie godzinę w następujących dniach:

  • 25 lipca (wtorek) godz.18:00
  • 28 lipca (piątek) godz. 18:00
  • 23 sierpnia (środa) o godz.18:00
  • 30 sierpnia (środa) o godz. 18:00

Czas trwania wycieczki: ok. 70 min.

Bilety: 15 zł bilet normalny; 12 zł bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci). Zakup biletów w kasach NOSPR i online na stronie NOSPR do wyczerpania limitu miejsc.

Zwiedzanie rozpoczyna się punktualnie w foyer w pobliżu kasy biletowej.

Źródło: Notatka Prasowa NOSPR

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl