Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 25°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 85%

„Zumbowy powiew lata” i „Lato na kółkach” z Akademią Górnośląską

Pierwszy dzień sportowych zmagań za nami. Już od samego początku w Parku Zadole w Katowicach panowała niesamowicie energiczna atmosfera. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców Katowic, którzy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie zajęć. Imprezę otworzył Prezes KU AZS Akademii Górnośląskiej, opiekun Rady Studentów AG Pan Wojciech Magierowski oraz Radny Miasta Katowice Pan Adam Lejman-Gąska.
Warsztaty Zumby poprowadziła Pani Katarzyna Darowska – Licencjonowana Instruktorka Zumby. Zumba to zajęcia taneczne przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku czy umiejętności tanecznych. To świetna forma aktywności fizycznej, która pozwala na wyrażenie siebie poprzez ruch i dobrą zabawę. Podczas zajęć instruktorka prowadziła grupę uczestników poprzez zestaw dynamicznych i energetycznych tańców, które są inspirowane różnymi stylami muzycznymi, takimi jak salsa, samba, merengue, flamenco, hip-hop i wiele innych. Każda piosenka miała swoje unikalne rytmy i kroki, które były łatwe do naśladowania. Zajęcia zakończyły się serią rozciągających ćwiczeń, które miały na celu uspokoić ciało.
Wycieczką rowerową przewodził Pan Józef Sołtysik – Przodownik Turystyki Kolarskiej Klubu Wagabunda Katowice. Jazda na rowerze to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i zwiedzenie Katowic. Uczestnicy mogli podziwiać piękno okolicy i odkryć nowe miejsca w naszym mieście. Celem pierwszego rajdu było zdobycie Wzgórza Wandy (352 m n.p.m.) – najwyżej położonego punktu Katowic, który znajduje się na terenie dzielnicy Murcki w Lesie Murckowskim. Wycieczka połączona była z prelekcją na temat bezpiecznego uprawiania kolarstwa w mieście.


Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych zajęciach sportowych „Zumbowy powiew lata” oraz „Lato na kółkach”.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w Parku Zadole. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Adam Lejman-Gąska – Radny Miasta Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.


Warsztaty „Zumbowy powiew lata” będą odbywać się w Parku Zadole w Katowicach.

Pierwsze zajęcia odbyły się w niedzielę 9 lipca br. o godzinie 10.00 a kolejne w każdą sobotę (od 15 lipca do 26 sierpnia br.) o godzinie 10:00. Czas trwania treningu to 1,5 godziny. Ze względu na brzydką pogodę zajęcia mogą zostać przeniesione do Budynku B Akademii Górnośląskiej przy ul. Harcerzy Września 5 – sala B002. O ewentualnych zmianach miejsca zajęć będziemy informować na bieżąco.


„Lato na kółkach” to cykl wycieczek rowerowych połączonych z prelekcją nt. bezpiecznego uprawiania kolarstwa w mieście.

Pierwsza wycieczka odbyła się w niedzielę 9 lipca br. o godzinie 10.00 a kolejne w każdą sobotę (od 15 lipca do 26 sierpnia br.) o godzinie 10:00. Trasa rozpoczyna się i kończy w Parku Zadole w Katowicach i przebiegać będzie ścieżkami rowerowymi w lasach i parkach Górnego Śląska. Czas trwania przejażdżki to około 3 godziny. Szczegóły tras rowerowych będą publikowane w każdą środę na naszym Facebook’u. Na wycieczki rowerowe zalecamy zabrać kask. Wycieczki odbywać się będą niezależnie od pogody.

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu płatnego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/550225/2022 z dnia 28 grudnia 2022 roku; nazwa projektu: „Sport drogą do zdrowia przez całe życie” realizowanego w ramach konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 roku przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”; kwota dofinansowania 330 204,50 zł.

Źródło: Notatka Prasowa Akademii Górnośląskiej

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl