Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 23°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 91%

Dolina Potoku Kokociniec bardziej dostępna dla mieszkańców

Dolina Potoku Kokociniec to miejsce doskonale znane przez mieszkańców okolicznych osiedli Kokociniec, Franciszkańskiego, Książęcego i Sadyby. Przez wiele lat tereny zielone otulające ją były bardzo zaniedbane, zaśmiecone i właściwie nie dostępne dla mieszkańców.

Jesienią ubiegłego roku dzięki zaangażowaniu mieszkańców, wolontariuszy, organizacji pozarządowych i Zakładowi Zieleni Miejskiej wytyczono ścieżkę od ul. Stanisława Hadyny i uporządkowano ten teren, odkrywając na nowo Dolinę Potoku Kokociniec. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Budżetu Zielonego Miasta Katowice w tym roku kontynuowane są dalsze działania mające na celu uporządkowanie terenu, pielęgnacja drzew i krzewów. W projekcie uwzględniono również montaż budek lęgowych, które stanowią zastępcze miejsce rozrodcze ptaków zastępując im naturalne miejsce gniazdowania. Na pełen rezultat prowadzonych prac musimy jeszcze poczekać do grudnia, ale już bardzo cieszymy się z ich efektów.

Zobaczcie jak dziś wygląda to miejsce

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl