Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 19°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 109% 57%

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla samotnych – z dostawą do domu

Jak co roku Fundacja Wolne Miejsce razem z miastem Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią organizują Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych. W Wielką Sobotę (16 kwietnia) po południu oraz w Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) rano wolontariusze wyruszą spod Międzynarodowego Centrum Kongresowego, rozwożąc po miastach Metropolii paczki zawierające świeże i hermetycznie zapakowane śniadanie wielkanocne.

– Wielkanoc to czas, który spędzamy w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych osób. Wspólne śniadanie to okazja do dzielenia się radością. Bardzo ważne jest, abyśmy pamiętali także o osobach samotnych, które z różnych przyczyn nie mają z kim się tą radością dzielić. Dlatego po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie Fundacji Wolne Miejsce do wspólnego organizowania Śniadania Wielkanocnego dla samotnych. Po raz kolejny Międzynarodowe Centrum Kongresowe będzie stanowiło główną bazę akcji, którą ponownie zrealizujemy w formule „z dostawą do domu”

– mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W tym roku, osoby samotne w paczce ze śniadaniem znajdą biały barszcz z jajkiem, sałatkę jarzynową, białą kiełbasę i oczywiście pisanki. W paczkach znajdą się również prezenty oraz życzenia.

Każda osoba potrzebująca może zgłosić chęć przyjęcia paczki poprzez infolinię: 572 005 558. Będzie ona działać od 7 do 13 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 17.00.

– Oczywiście w ostatnich tygodniach, przede wszystkim pomagamy naszym sąsiadom ze wschodu. Nie możemy zapominać jednak o tych, którzy tej pomocy potrzebują na co dzień. Cieszymy się, że prezydenci miast oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pamiętają o swoich mieszkańcach, o najuboższych, najbardziej potrzebujących, samotnych

– powiedział Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, miasto Katowice w ramach wsparcia Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego, udostępnia bezpłatnie Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Będą w nim na potrzeby Śniadania przygotowywane posiłki oraz paczki, które trafią do osób samotnych z terenu Metropolii. Dodatkowo na realizację całego przedsięwzięcia Fundacja Wolne Miejsce za pośrednictwem katowickiego MOPS otrzymała 35 tys. zł.

Zostań wolontariuszem i pomóż zorganizować największe Śniadanie Wielkanocne w Polsce!

Wolontariusze potrzebni są w kuchni – by tam pod okiem masterchefów przygotowywać wielkanocne posiłki, a także pomagać podczas pakowania i rozwożenia paczek. Każda osoba, która czuje chęć uczynienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka, odnajdzie się w fundacyjnym gronie! Co zrobić, żeby się przyłączyć? Można zadzwonić pod numer telefonu 509 455 555, odwiedzić profil na Facebooku www.facebook.com/wolnemiejsce lub pobrać aplikację dla wolontariuszy PLZ. Każda pomoc jest potrzebna.

Notatka prasowa: Urząd Miasta Katowice

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl