Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 13°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 86%

Biegaj, truchtaj, maszeruj i świętuj 8 urodziny parkrun w Katowicach

W najbliższą sobotę, 11 maja o godzinie 9.00 w Parku Kościuszki.

Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce rozpocząć aktywnie weekend.
Podczas 5 km trasy nie ma limitu czasu, każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie. Boisz się, że będziesz ostatni(a)? W parkrun nikt nie jest ostatni. Na końcu stawki jest zawsze wolontariusz, który przekracza linię mety jako ostatni uczestnik. Każdy uczestnik niezależnie od formy, umiejętności czy też rezultatów jest tak samo mile widziany.

Zapraszamy naszych uczestników z całymi rodzinami i przyjaciółmi. Zapraszamy parkrunowych sąsiadów parkrun Tychy parkrun Park Miejski, Sosnowiec parkrun Chrzanów parkrun Bulwar nad Wisłą, Wola i turystów oraz tych, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę z parkrun – przybywajcie.
– Adam Poloczek koordynator parkrun Katowice

Atrakcje dla dzieci, szkolenie z pierwszej pomocy

Podczas wydarzenia zaplanowano bieg dla dzieci wokół ronda kwiatowego. Każdy mały uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma słodką nagrodę. Dodatkową atrakcją będą animacje i zabawy dla najmłodszych, które zostaną poprowadzone przez animatorów grupy K&K magiczny czas. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również wziąć udział w szkoleniu pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED, które zostanie przeprowadzone przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Po zakończonej aktywności organizatorzy zapraszają do kawiarni „Gruba Ciotka” na słodki poczęstunek.

Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi lub marsze na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę rano w ponad 20 krajach na całym świecie. Spotkania parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek.

Dla debiutantów przygotowana jest oddzielna odprawa, na której zostaną omówione zasady udziału oraz trasa. Odprawa dla osób, które uczestniczą w spotkaniu po raz pierwszy odbywa się o 8:50 przy pomniku Tadeusza Kościuszki.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji na stronie http://www.parkrun.pl/rejestracja/.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl