Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 23°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 91%

parkrun Katowice + wirtualny bieg WOŚP “POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

Organizatorzy parkrun Katowice zapraszają wszystkich mieszkańców Katowic i okolic na spotkanie 27 stycznia o godzinie 9:00 w parku Kościuszki w Katowicach z okazji 32 finału WOŚP „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce rozpocząć aktywnie weekend i/lub wesprzeć 32 finał WOŚP. 5 kilometrową trasę można przebiec, przetruchtać lub przespacerować. Zachęcamy wszystkich uczestników do ubrania się na pomarańczowo – jest to kolor stacjonarnych i wirtualnych biegów WOŚP. Po spotkaniu zapraszamy wszystkich na poczęstunek.

Podczas spotkania obecny będzie wolontariusz WOŚP, u którego będzie można wrzucić pieniądze do puszki lub przelać elektronicznie terminalem.

Nie obowiązuje limit czasu – liczy się przede wszystkim udział.

Dodatkowo chętni mogą też włączyć się w akcję lokalnego biegu „Policz się z cukrzycą”, więcej informacji pod linkiem: https://www.wosp.org.pl/final/bieg/wirtualny-bieg-wosp

Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi lub marsze na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę rano w ponad 20 krajach na całym świecie. Spotkania parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek.

Dla debiutantów przygotowana jest oddzielna odprawa, na której omawiamy zasady udziału, trasę oraz odpowiadamy na pytania dotyczące naszej inicjatywy. Odprawa dla osób, które uczestniczą w spotkaniu po raz pierwszy odbywa się o 8:50 przy pomniku Tadeusza Kościuszki.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji na stronie http://www.parkrun.pl/rejestracja/.

Więcej informacji:


https://www.parkrun.pl/katowice/
https://www.facebook.com/parkrunKatowice

Wydarzenie na FB:

parkrun Katowice + wirtualny bieg WOŚP “POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

Czytaj również:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl